تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

درخشش نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» در جشنواره تئاتر سوره

نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» از تبریز توانست بسیاری از جوایز بخش های مختلف بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره را از آن خود کند.

درخشش نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» در جشنواره تئاتر سوره

به گزارش ائل  به نقل از مهر ، نمایش «اتابک پارکنین تراژدیسی» به نویسندگی مرتضی هاشمپور و کارگردانی سیروس مصطفی که در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره حضور یافته بود توانست جوایز هشت بخش را به خود اختصاص دهد.

این نمایش در بخش صحنه ای جشنواره سراسری تئاتر سوره توسط رضا فلاحیان دیپلم افتخار بهترین طراحی گریم و نیز دیپلم افتخار بهترین طراحی لباس، توسط الهه نعمتی دیپلم افتخار بهترین طراحی مواد تبلیغی و لوح تقدیر طراحی صحنه را توسط علی فتوحی کسب کرد.

لوح تقدیر رتبه دوم موسیقی توسط عیسی پوراسماعیل قره خانلو، آرمان آزادگر در بخش بازیگری نوجوان، لوح تقدیر رتبه دوم بازیگری مرد برای ابراهیم عباسعلی زاده، رتبه سوم نمایشنامه نویسی برای سید مرتضی هاشم پور و کاندیدای کارگردانی بخش صحنه ای توسط سیروس مصطفی از دیگر عناوین نمایش تراژدی پارک اتابک از آذربایجان شرقی در بیست و پنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره بود.

گفتنی است «اتابک پارکنین تراژدیسی» دقایقی از کشمکش های درونی ستارخان، سردار ملی انقلاب مشروطه را به نمایش می گذراد که در پارک اتابک تهران محصور شده و در اقدامی نابهنگام از طرف دولت به تحویل سلاح وادار می شود و در مقاومت برای تحویل سلاح و درگیری هوادارانش با نیروهای دولتی، از سوی افرادی ناشناس از ناحیه پا مجروح و خانه نشین شده و بر اثر همین زخم چندی بعد چشم از جهان فرو می بندند.

این نمایش با ایده ای خلاقانه، روایت درون ستارخان را در یکی از بحرانی ترین مقطع زندگی اش به تصویر می‌کشد و به دنبال دو سال کار پژوهشی و پس از چندین بار بازنویسی متن نمایشنامه به زبان ترکی آماده اجرا شده و حاصل دغدغه های پنج ساله مجموعه‌ گروه تئاتر آینا و تلاش های استاد سیدمرتضی هاشم پور، نویسنده نمایش بوده که با ظرافت و دقت بسیار آماده و در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

در این نمایش ابراهیم عباسعلی زاده، محمدرضا قنبری، فرید ادهمی، رامین بوستانی، میثم حبیبی، علی سلیمانی، آرمان آزادگر و عاشیق عیسی قره خانلو به ایفای نقش خواهند پرداخت.

همچنین سایر عوامل این گروه عبارتند از: دراماتورژ: دکتر هومن جلالی، مشاور کارگردان: دکتر فرزاد تقی¬لر، مشاور تاریخی: کریم میمنت نژاد، ویراستار متن: مهدی ولی زاده، دستیار اول کارگردان: جمال توانا، برنامه ریز: علی مجیدپور، دستیار دوم کارگردان: علی فکری، طراح صحنه: علی فتوحی، طراح نور: سامان ارمی، مدیر صحنه: علی سلیمانی، جلوه های صوتی و تصویری: هادی امینی، طراح گرافیک: الهه نعمتی، دکوراتور: یاسین عباسعلی نژاد، طراح لباس و گریم: رضا فلاحیان، مدیر تولید: رسول ایرانزاد، روابط عمومی: مهرداد خوشکار مقدم، سرپرست گروه: علی فتوحی.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/v11SzN
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***