تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

زهرا ساعی، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

مطالبه جامعه زنان استفاده از وزرای زن در کابینه بود که صورت نگرفت/آغاز بررسی برنامه‌های کابینه دوازدهم از ۲۱ مرداد/ برنامه‌هایی که در راستای توسعه و ارتقاء کشور نباشد رأی نخواهد آورد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم تبریز با بیان اینکه مطالبه جامعه زنان استفاده از وزرای زن در کابینه بود که صورت نگرفت، گفت: از رئیس جمهور خواستیم تا لااقل از معاونان زن و جوانان در کابینه استفاده کنند تا بتوان مدیریت زنان در عرصه‌های مختلف اجرایی کشور را پرورش داد.

مطالبه جامعه زنان استفاده از وزرای زن در کابینه بود که صورت نگرفت/آغاز بررسی برنامه‌های کابینه دوازدهم از ۲۱ مرداد/ برنامه‌هایی که در راستای توسعه و ارتقاء کشور نباشد رأی نخواهد آورد

به گزارش ائل ، زهرا ساعی  امروز در گفت‌وگو با  فارس ، در خصوص ارزیابی خود نسبت به کابینه معرفی شده توسط رئیس جمهور اظهار کرد: طبق درخواست‌هایی که به صورت مستقیم از ریاست جمهوری داشتیم، تلاش بر تغییر کابینه در راستای جوان‌گرایی و استفاده از زنان در کابینه بود.

وی با بیان اینکه جوان‌گرایی در کابینه صورت گرفته و یک نماینده زیر ۴۰ سال به مجلس معرفی شده است، بیان کرد: فرصت به یک جوان از نسل سوم می‌تواند بستر برای حضور سایر جوانان متخصص و توانمند در بخش‌های مختلف اجرایی کشور باشد، زیرا در حال حاضر برای مجلس جوان‌گرایی شده و موفقیت‌آمیز هم بوده است و دولت نیز باید الگوپذیر از مجلس شورای اسلامی باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق درخواست‌های مکرر مبنی بر استفاده از وزاری زن در کابینه، متاسفانه چنین موضوعی رقم نخورد، افزود: از رئیس جمهور خواستیم تا لااقل از معاونان زن و جوانان در کابینه استفاده کنند تا بتوان مدیریت زنان در عرصه‌های مختلف اجرایی کشور را پرورش داد.

وی اذعان کرد: زنان دارای توانمندی‌های ویژه هستند و خود را به درجه‌ای از تخصص رسانده‌اند که از نیروهای آنها برای مدیریت استفاده کرد و لازم به ارتقای سطح مدیران میانی زن به سطوح بالاتر در این دولت است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه مطالبه جامعه زنان استفاده از وزرای زن در کابینه بود که صورت نگرفت، افزود: حضور یک وزیر جوان در کابینه نقطه مثبتی برای دولت بوده و بسیار امیدوارکننده است و امید داریم از نیروهای زن نیز در کابینه در پست‌های مختلف بهره گیرند.

وی با اشاره به معرفی آقایان کلانتری، سبحان‌اللهی از خطه آذربایجان توسط نمایندگان به کابینه ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت استان آذربایجان‌شرقی و شمال‌غرب کشور در عرصه‌های مختلف و خطیر کشور و رأی بالایی که از این منطقه به رئیس جمهور منتخب داده بودند، انتظار می‌رفت از نیروهای مومن، متعهد و ولایت‌مدار این خطه استفاده شود که نشده است و از این رو پیگیر جدی این موضوع هستیم.

ساعی متذکر شد: در رأی اعتماد کابینه بیشتر روی سابقه آنها توجه خواهیم کرد و باید افراد معرفی شده، اعتدال‌گرایی را با اعتقاد قلبی قبول کنند، زیرا مردم به این رویکرد به دولت رأی داده‌اند.

وی با بیان اینکه علاوه بر ارزیابی ولایت‌مداری، حفظ ارزش و اعتدال‌گرایی در افراد معرفی شده برای کابینه، نمایندگان مجلس اصل برنامه محوری را نیز در تک تک آنها مورد بررسی قرار خواهند داد، ادامه داد: از صبح روز ۲۱ مردادماه جلسات کمیسیون‌ها در خصوص بررسی برنامه‌های کابینه معرفی شده، شروع خواهد شد و تمام برنامه آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و اگر احساس کنیم برنامه‌ای در راستای توسعه، ارتقا مخصوصاً در بخش اقتصادی و فرهنگی نیست، رأی نخواهیم داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/hp64pN
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***