تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رئيس جهاد دانشگاهی آذربايجان شرقی در جمع خبرنگاران:

مشكلات ناباروری زوج های ایرانی بسيار بالاتر از ميانگين جهانی است / خون بندناف نوزاد ٨٠ نوع بيماری را درمان می كند

محسنی، رئيس جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران گفت: امروزه ٢٢درصد زوج ها مشكلات ناباروری دارند كه بسيار بالاتر از ميانگين جهانی ١٥ درصد می باشد.

مشكلات ناباروری زوج های ایرانی بسيار بالاتر از ميانگين جهانی است / خون  بندناف نوزاد ٨٠ نوع بيماری را درمان می كند

به گزارش ائل ، جعفر محسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره مختصری به تاريخچه تشكيل جهاد دانشگاهی اظهار كرد: جهاد دانشگاهی نهاد عمومی غير دولتی است كه در ١٦ مرداد ماه سال ٥٩ به دستور امام خمينی(ره) تاسيس شده و در اين مدت ٣٧ سال فعاليت های گسترده ای انجام داده و حمايت های دولتی را به سوی خود جذب كرده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی در چهار حوزه آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و نوآوری و اشتغال و تجاری سازی فعالیت می كند.

وی تاكيد كرد: حوزه های درمانی، فنی مهندسی، انرژی های تجديدپذير و علوم انسانی  قسمت پژوهشی هستند كه به صورت گسترده در هر يك از اين بخش ها فعاليت می كنيم.

محسنی با بيان اینکه امروزه ٢٢درصد زوج ها مشكلات ناباروری دارند كه بسيار بالاتر از ميانگين جهانی ١٥ درصد است؛ افزود: سلول درمانی پارامتر اميدبخشی است كه بانك خون بند ناف جهاد دانشگاهی در استان مستقر بوده و خون بند ناف نوزادان را ذخيره می كند .

رئيس  جهاد دانشگاهی آذربايجان شرقی ادامه داد: اين سلول هايی كه از بندناف كودک گرفته می شود و می تواند ٨٠ نوع بيماری را درمان كند.

وی با ارائه توضيحاتی در خصوص فعاليت های اين سازمان در بخش انرژی های تجديدپذير، گفت: پكيج های روستايی توسط مركز انرژی های تجديدپذير جهاد دانشگاهی ساخته شده است كه در حال حاضر در چندين روستای كشور كه امكان برق رسانی وجود ندارد، نصب شده است.

محسنی ادامه داد: در بخش فعاليت های آموزشی ، آموزش های بلند مدت و كوتاه مدت برای متقاضيان ارائه می شود و فعالیت های بلند مدت شامل مهارت آموزی است و در كوتاه مدت هم چندين دوره آموزش های تخصصی ارائده می شود كه سال گذشته ٢٠ هزار نفر در اين دوره ها شركت كردند.

وی در بخش پايانی سخنان خود با اشاره به فعاليت های فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: برگزاری مناظرات دانشجويی، فعاليت مركز افكارسنجی ايسپا، خبرگزاری ايسنا و ايكنا جزو بخش ها و فعاليت های مهم فرهنگی جهاد دانشگاهی است كه در سال گذشته رتبه برتر را در بين خبرگزاری های كشوری به دست آوردند.

رئيس جهاد دانشگاهی آذربايجان شرقی خاطر نشان كرد: در حال حاضر با توجه به نيازهای روز جامعه تعميق بخشی فعاليت های پژوهشی هدف اصلی جهاد دانشگاهی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/uHRPZB
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***