تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی :

ضرورت اطلاع رسانی مراکز مجوز دار پرستاری در منزل

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به وجود ۱۱ مرکز مشاوره و ارائه‌ی مراقبت‌های پرستاری در منزل، گفت: اولین مرکزمراقبت‌های پرستاری در سال ۱۳۸۰ در تبریز تاسیس شد و اکنون نیز ۹ مرکز مشاوره و ارائه مرقبت‌های پرستاری در منزل در تبریز فعالیت می‌کنند.

ضرورت اطلاع رسانی مراکز مجوز دار پرستاری در منزل

به گزارش ائل ، به نقل از  روابط عمومی دانشگاه ،  قهرمان شیرزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتقای سلامت جامعه یکی از سیاست‌های مهم وزارت بهداشت و درمان است؛ بنابراین در این راستا مرکز مشاوره و ارائه‌ی مراقبت‌های پرستاری با هدف حفظ سلامت بیماران تاسیس شده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در سطح شهر شرکت‌های خدماتی تنظیفی با تبلیغات، در منزل خدمات ارائه می‌دهند و مردم فریب این تبلیغات را می‌خورند؛ به طوری که این موضوع یک فاجعه از نظر سلامت بیماران است، بنابراین ضرورت داشت تا برای مددجویانی که نیازمند خدمات و مراقبت‌های پرستاری در منزل هستند، مراکز مجوزدار تحت عنوان مرکز مراقبت‌های پرستاری در منزل توسط افراد حقیقی و دارای صلاحیت حرفه‌ای و افراد واجد شرایط دایر شود.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصریح کرد:پرستار باید در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه با رویکرد جامعه‌نگری در جهت رسیدگی به نیازهای مختلف مددجویان اعم از مراقبت‌های درمانی، بهداشتی و ارائه خدمات کوشا باشد.

وی اضافه کرد: معاونت پرستاری وزارت بهداشت ابلاغیه دستور العمل صدور پروانه صلاحیت‌های حرفه‌ای به پرستاران را صادر کرده تا تنها با پروانه صلاحیت افدام به مراقبت‌های مختلف بیماری کنند.

شیرزاد عنوان کرد: اکنون در اکثریت بیمارستان‌ها شاهد نبود تخت خالی هستیم، چراکه پزشکان از لحاظ عدم اطمینان از ارائه خدمات اقدام به مرخصی بیماران نمی‌کند در واقع این امر سبب می‌شود تا هزینه‌های بیماری سنگین باشد؛ بنابراین اگر این فرآیند به جایگاه خود دست یابد از طریق این مراکز به آسانی خدمات نیز ارائه می‌شود

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/CmczxC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***