تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

پزشکیان در بازدید از خبرگزاری فارس:

خبرنگاران چشم و گوش بیدار جامعه هستند/ رسانه ها نباید تنها بدی ها را بزرگنمایی کنند /خوبی ها را نشان دهیم

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در خبرگزاری فارس از بخش های مختلف این رسانه بازدید و با مدیران و خبرنگاران آن دیدار کرد.

خبرنگاران چشم و گوش بیدار جامعه هستند/ رسانه ها نباید تنها بدی ها را بزرگنمایی کنند /خوبی ها را نشان دهیم

به گزارش ائل به نقل از خانه ملت، بعدازظهر امروز (18مرداد) و به منظور تبریک روزخبرنگار با حضور در خبرگزاری فارس،این روز را به خبرنگاران این رسانه تبریک گفت و از نزدیک در جریان نحوه تهیه و انتشار اخبار این خبرگزاری قرار گرفت.

پزشکیان در ابتدای ورود، با حضور در استودیو فیلم خبرگزاری فارس و در مصاحبه ای تصویری با مجری آن رسما این بخش از خبرگزاری را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات همچنین در پاسخ به این سوال که چرا مطب ندارید؟ تصریح کرد: مقتعدم کار طبیب، طبابت است و نه تجارت و رابطه پولی پرشک و بیمار نباید به گونه ای تعریف شود که بیمار برای درمان با مشکل مواجه شود.

پزشکیان در این گفت و گو بر رسالت اخلاقی خبرنگاران منطبق بر مبانی اسلامی و انسانی تاکید کرد و گفت: سعی کنیم خوبی ها را ببینیم و بدی ها اصلاح کنیم ، نه اینکه بدی ها را بزرگ کنیم و خوبی ها را کمتر به نمایش بگذاریم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این بازدید یک ساعته، با حضور در تحریریه خبرگزاری فارس با خبرنگاران این رسانه به احوالپرسی پرداخته و روز خبرنگار را به آن ها تبریک گفت.

وی سپس در اتاق گفت و گوی این خبرگزاری حاضر شد و با تبریک مجدد روز خبرنگار به همه صاحبان قلم خطاب به مدیران این خبرگزاری تصریح کرد:اصولا خبرنگاران چشم و گوش بیدار جامعه هستند، اگر این چشم و گوش خوب ببیند و خوب بشنود و این هنر و مهارت شماست که این صدا را به سمع و نظر دیگرانی برسانید که باید ببینند و بشنوند و ما آرزو می کینم که شما در خبرگزاری فارس این موفقیت را داشته باشید که بتوانید این وظیفه را به نحو احسن انجام دهید.

پزشکیان در ادامه خاطرنشان کرد: در هر سازمانی درباره فعالیت ها و سیاست های آن سازمان صفحه ای مکتوب وجود دارد که بیانگر اهداف و برنامه های آن سازمان است رسانه ها نیز باید از چنین مرامنامه ای برخوردار باشند و خود را به مخاطب خود به همان شکلی که هستند معرفی کنند و به آن ها بگویند که به چه ارزش هایی معتقدند و هدف و برنامه آن ها چیست.

نائب رئیس مجلس همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه ارزیابی شما از عملکرد خبرگزاری فارس به عنوان مخاطب بیرونی و مقام مسئول چیست؟ گفت:من زیاد به خبرها کاری ندارم و اکثر اوقات در رسانه ها هر کسی هر چه می خواهد می نویسد و بنده نیز زیاد پیگیری نمی کنم که چرا نوشتند یا چرا ننوشتند.

 وی تصریح کرد: در روز حمله تروریستی عوامل داعش به مجلس برخی از خبرگزاری ها در فضای مجازی دروغ هایی را به نام من پخش کرده بودند، در حالی که هر انسانی به ارزش هایی معتقد است و به هیچ دلیلی نباید حرفی را تحریف کند و یا آن را ناقص و یا وارونه بیان کند و کاری که در آن روز آن خبرگزاری ها انجام داده بودند بد اخلاقی و غیر اصولی بود که دلیل انجام این کار را نمی دانم، هر چند من تنها پاسخ آن ها را  از تریبون مجلس دادم و دیگر پیگیری نکردم که چه کسی این کار را کرده است.

پزشکیان تاکید کرد: اینکه می گویم خبرنگار باید چشم، گوش و زبان جامعه باشد، به این دلیل است که اگر این چشم و گوش و زبان درست کار کند ، هیچ کدام از مشکلاتی که در کشور با آن مواجه هستیم پیدا نمی شود چراکه به این اصل معتقدیم که همه ما با هم جامعه را تشکیل داده ایم و اگر مشکلی وجود دارد به نوعی همه ما در بوجود آمدن آن سهیم هستیم.

 وی درادامه افزود: متاسفانه ما هیچ گاه اینگونه نگاه نمی کنیم و همیشه می خواهیم عیب را در دیگران ببینیم و هیچ گاه حاضر نیستیم عیب خود را ببینیم که همین موضوع ما را گرفتار کرده است.رسانه که مسئولیت بیشتر و بالاتری دارد، متاسفانه غیر از این کار می کند و این موضوعی است که انسان را گاهی آزرده خاطر می کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از اوقات انسان احساس می کند صداو سیما آن روش تربیتی که باید منتقل کند را نه تنها منتقل نمی کند بلکه درست عکس آن را منتقل می کند و به آن نیز افتخار می کند نام آن را افشاگری وشفاف سازی می نامد اما غافل از اینکه از نظر علمی و آموزشی اینگونه پیام رساندن ذهن جامعه را تخریب می کند و هیچ یک از روش های علمی به ما اجازه نمی دهد که اینگونه اطلاع رسانی کنیم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/iYHwpu
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***