تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

جدال بر سر سلبریتی ها این بار در فوتبال؛

تابوشکنی برای اسراییلی ها چه اندازه ارزشمند است؟ / حساب ویژه دشمن برای ایجاد دوقطبی در ایران روی سلبریتی جماعت

با یک بررسی ساده مشخص می شود که اکانت وزارت خارجه اسرائیل حتی برای موضوعی مهم همانند برجام هم دو توییت در یک روز کار نکرده است. این تابوشکنی به گفته خودشان برای اسراییلی ها چه اندازه ارزشمند است؟گویا دشمن برای ایجاد دوقطبی و گسست اجتماعی در جامعه ایرانی روی سلبریتی جماعت حساب ویژه ای باز کرده است.

 تابوشکنی برای اسراییلی ها چه اندازه ارزشمند است؟ / حساب ویژه دشمن برای ایجاد دوقطبی در ایران روی سلبریتی جماعت

 ائل / امیر نبوی 

جدال بر سر سلبریتی ها وارد مرحله جدیدی شده است. شجریان افتخاری، تتلو، ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، بهنوش بختیاری، حامد زمانی، امین حیایی و ... همگی زمانی وارد رینگ جدال سیاسی شده اند.

حضور شجاعی و حاج صفی این بار پای فوتبال را هم به قضیه وارد کرده است.شجاعی در قضایای فتنه 88 با دستبند سبز وارد میدان شد و همین اواخر هم در مورد حضور بانوان در ورزشگاه حرف هایی زد. حضور در مقابل نماینده رژیم جنایت کار به حد کافی وقیحانه است.اما می خواهم از منظری دیگر به قضیه نگاه کنم.

روز قبل از بازی پانیونیوس با مکابی  اکانت رسمی توییتر وزارت خارجه اسرائیل می نویسد: "شجاعی و حاج صفی مقابل مکابی حضور ندارند. خصومت باز هم به ورزش رسید."

بعد از بازی در توییتی دیگر می نویسد: "آفرین به مسعود شجاعی و احسان حاج صفی که تابوی مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی را شکستند."

با یک بررسی ساده مشخص می شود که اکانت فوق حتی برای موضوعی مهم همانند برجام هم دو توییت در یک روز کار نکرده است. یعنی یک مسابقه فوتبال و حضور دو بازیکن ایرانی مقابل یک تیم اسراییلی این اندازه برای وزارت خارجه اسراییل مهم است؟ این تابوشکنی به گفته خودشان برای اسراییلی ها چه اندازه ارزشمند است؟

همین الان که این مطلب را می نویسم آسوشیتوپرس و واشینگتن پست هم به این قضیه پرداخته اند.

اما نکته اصلی
گویا دشمن برای ایجاد دوقطبی و گسست اجتماعی در جامعه ایرانی روی سلبریتی جماعت حساب ویژه ای باز کرده است.

دومینوی جنجال بر سر پدیده های خاص هر روز شکل خاصی به خود می گیرد.اما نوع برخورد بایستی حرفه ای باشد تا در دام های چینش شده نیفتیم. برخی موضوعات را بایستی با رواداری از آن ها عبور کرد و برخی دیگر که مربوط به ماهیت و ارزش های بنیادین است با منطق و استدلال جامعه را همراه خود نماییم. فقره اخیر را از قسم دوم می دانم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/M8yAQU
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***