تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از سفر عشق؛

این کاروان سوی بهشت می رود / اعزام اولین سفر کاروان دانشجویی عتبات از تبریز و شوق وصف ناپذیر زائران شاه کربلا

وقتی فراخوان ثبت نام عتبات دانشجویی در سایت منتشر شد، افراد بسیاری از مشتاقان ثبت نام کردند و بی صبرانه منتظر نتیجه قره کشی بودند، اسامی که خوانده شد، اشک شوق از چشمان برخی چکیده شد، شوق سفر به دیار سید الشهدا، سفر به دیار علی(ع)، سفری به سوی خدا...

این کاروان سوی بهشت می رود / اعزام اولین سفر کاروان دانشجویی عتبات از تبریز و شوق وصف ناپذیر زائران شاه کربلا

ائل/پریسا حق پرست

حال و احوال زیارت نرفته ها ، همیشه زار است، هنگامی که تلویزیون حرم را نشان می دهد، دلها پر می زند سوی گنبد و مناره حرم؛ زیارت عتبات بزرگترین آرزوی هر شیعه است، اینکه به پابوس امام حسین(ع) و یاران وفادارش بشتابد و صفای دل از شاه نجف بگیرد. 

وقتی فراخوان ثبت نام عتبات دانشجویی در سایت منتشر شد، افراد بسیاری از مشتاقان ثبت نام کردند و بی صبرانه منتظر نتیجه قرعه کشی بودند؛ اسامی که اعلام شد، اشک شوق از چشمان برخی سرازیر شد، شوق سفر به دیار سید الشهدا(ع)، سفر به دیار مولای شیعیان علی ابن ابی طالب (ع) ، سفری پربرکت به سوی خدا...

امروز کاروانی به سوی بهشت قدم برداشت

امروز کاروانی به سوی بهشت قدم برداشت، کاروان دانشجویی جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی که با 34 دانشجوی دختر عازم سفر عتبات شده اند، فرودگاه شهید مدنی تبریز پذیرای دانشجویان و زائرانی بود که هنوز در بهت بودند و باور نمی کردند که طلبیده شده اند.

آقا، بنده نوازی کرد

خانم حیدری، دانشجوی دانشگاه آزاد مراغه در گفتگو با خبرنگار ائل می گوید: سالها در انتظار این سفر بودم، اربعین حسرت می کشیدم کاش آقا ما را هم بطلبد، هر بار که عکس حرم و کربلا را تلویزیون نشان می داد، از دور سلام می دادم، نمی دانستم آقا قرار است با لطف خود شرمنده مان کند و پذیرای ما باشد.

این سفر جز بهترین زیارت های عمرم است
خانم باقر زاده دانشجوی روانشناسی دانشگاه آزاد تبریز می گوید: وقتی اسم نویسی کردیم، فکرش را هم نمی کردم اسمم در قرعه کشی انتخاب شود، وقتی دوستانم اسمم را خواندند، واقعا نمیدانستم چکار کنم، فقط همین را فهمیدم که صورتم پر از اشک شده، باورش برایم سخت بود، مشهد، سفر راهیان نور،سفر کربلا، گویی خدا برایم برنامه ای نوشته بود این سفر برایم جز بهترین زیارت های عمرم است.

برگه خروج ما را امام رضا(ع) امضا کرد
خانم رجایی، دانشجوی رشته زبان انگلیسی  در ادامه  صحبت های دوستانش می گوید: سال پیش همین ایام، با چند تا از دوستان در مشهد میهمان امام رضا(ع) بودیم، همه مان از امام رضا کربلا خواستیم، بدون استثنا همه مان یک سال نشده کربلا رفتیم، امروز هم نوبت ما شد و اکنون می بینم که برگه خروج ما را امام رضا(ع) امضا کرده بود.

آرزوی مرگ در کربلا را دارم
خانم فرهادی دانشجوی دانشگاه آزاد همچنین می گوید: همیشه حسرت این روز را می کشیدم، هنوز متعجبم، چون هیچ شرایطی برای رفتنم مهیا نبود، مخالفت خانواده ام از یک طرف و از طرف دیگر نداشتن پول برای ثبت نام، منصرفم کرده بود، در هر نمازم ساعت ها در سجده گریه می کردم و از خدا می خواستم دعوت نامه ام را پس نگیرد، نمی دانم چگونه ولی حل شد.

وی در مورد آرزویش می گوید: آزو داشتم عازم کربلا شوم، از طرف تمام شهدا، از طرف رهبرم و همه کسانی که در حسرت زیارتند زیارت خواهم کرد، آرزو می کنم اگر قرار است مرگی نصیب من شود در راه شاه کربلا از دنیا بروم.

سفر عشق به دیار حسین(ع) و عباس(ع) و علی(ع)
لحظه های نابی بود که در کنار زائرین گذشت، هر کسی با یک آرزو و یک حسرت بار سفر بسته بود، چه اشک هایی که دیوارهای فرودگاه بر آن شاهد شدند ؛ وقت خداحافظی که رسید زائرین پا بر مسیری گذاشتند منتهی بر مکان مقدس، جایی که حسین ابن علی(ع) مظلومانه چشم از دنیا بسته بود ، شهری که حضرت علی(ع) سرش از جهل ملت بی وفای آن شکافته شد.

اعزام اولین سفر کاروان دانشجویی عتبات از تبریز

محمد علی سردهایی، مدیر کاروان عتبات دانشگاهیان در گفتگو با خبرنگار ائل بیان داشت: اولین عتبات دانشجویی متشکل از 34 دانشجوی دختر مجرد از دانشگاه های آزاد، سراسری، علوم پزشکی و پیام نور  آذربایجان شرقی عازم عتبات خواهند بود.

وی گفت: این دانشجویان  سه روز اول در نجف، سه روز در کربلا و یک روز در کاظمین اقامت خواهند داشت که روز دوشنبه هفته آینده باز خواهند گشت.

مدیر کاروان عتبات دانشگاهیان همچنین در تشریح فوق برنامه های این سفر اذعان داشت: تفاوتی که کاروان های دانشجویی با دیگر کاروان ها دارد، علاوه بر حضور در حرمین مطهر و مکان های مثل مسجد کوفه، مقام میثم تمار و .... به زیارت حرمین شریفین سامرا، بارگاه حر، علامه امینی، صافی صفا و بیت حضرت امام خمینی در نجف ، خواهند رفت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/PvFN9d
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***