تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ریيس مستعفی هيات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامي آذربايجان شرقی:

عملكرد ناصواب و نابخردانه هيات مركزی نظارت خدشه به شان مجلس و مردم است/ از تایید صلاحیت ها اعلام انزجار می کنم / تاييد دوباره افرادی كه سوابق كيفری دارند دهن كجی به مردم آذربايجان است

خدادادی، ریيس مستعفی هيات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامي آذربايجان شرقی با بیان اینکه عملكرد ناصواب و نابخردانه هيات مركزی نظارت خدشه به شان مجلس و مردم است؛ تاکید کرد: از این تایید صلاحیت های هیات مرکزی نظارت اعلام انزجار می کنم.

 عملكرد ناصواب و نابخردانه هيات مركزی نظارت خدشه به شان مجلس و مردم است/ از تایید صلاحیت ها اعلام انزجار می کنم / تاييد دوباره افرادی كه سوابق كيفری دارند دهن كجی به مردم  آذربايجان است

به گزارش ائل به نقل از تبریز بیدار، ریيس مستعفی هيات عالي نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي آذربايجان شرقي با ابراز تاسف و انتقاد دوباره از عملكرد مشكوك و ناصواب هيات مركزي نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی در تاييد و رد صلاحيت های افراد دارای سوابق كيفری حتي ساعتي پس از آغاز انتخابات شوراهای اسلامی در استان گفت : بنده به دليل اين عملكرد نابخردانه و غير معقول هيات مركزي از مردم شهيد پرورعذر خواهي كرده و بواسطه ادامه اين فرآيند از سوي افرادي كه به عنوان نماينده مردم در مجلس شورای اسلامي به عضويت اين هيات درآمده و به شان مردم ومجلس خدشه وارد كردند متاسفم.

سلمان خدادادی با اعلام اين مطلب افزود : تاييد دوباره افرادی كه دارای سوابق كيفری سنگينی هستند نوعی دهن كجی به مردم ولايت مدار و حماسه ساز آذربايجان است و ما از عملكرد اين هيات ابراز برائت می كنيم.

وی ادامه داد: ادامه اين فرآيند رد و تاييد صلاحيت ها در صبح روز انتخابات نشان داد كه استعفا اعضای هيات عالی نظارت استان اقدامي درست و در راستای حفظ منافع مردم بوده است.

خدادادي تصريح كرد: مردم ايران و به خصوص مردم بزرگوار آذربايجان بدانند كه بنده در هر 4 دوره اخير انتخابات شوراها در هيات نظارت استان و هيات نظارت مركزي مسووليت داشته و عهده دار اين امانت مردم در بررسي صلاحيت هاي داوطلبين بودم ليكن تاكنون هيچ دوره اي مانند اين دوره هيات مركزی نظارت را ضعيف تر و سست عنصر نديده بودم ، متاسفانه در اين دوره هيات مركزی نظارت بازيچه همگان قرار گرفت.

خدادادی فرآيند تاييد و رد صلاحيت افراد مسئله دار توسط هيات نظارت مركزی تا ساعتی پس از آغاز انتخابات را تقبيح كرد و گفت: در حاليكه از صبح امروز انتخابات در استان آغاز شده است اما شاهديم كه هيات نظارت مركزی افرادی را همچنان تاييد صلاحيت و به ليست كانديداها اضافه می كنند.

وی تصريح كرد: به عنوان نمونه در بعضي شهرها كه انتخابات به صورت الكترونيكي برگزار می شود با اضافه كردن فردجديد در روز انتخابات فرآيند برگزاری انتخابات را با اخلال مواجه كرده و شاهد بوديم كه با تاخير دو ساعته انتخابات آغاز شد.

خدادادی با بيان اينكه اعضای هيات مركزي نظارت از ميان نمايندگان مجلس انتخاب شده اند گفت: افرادی كه با رای مردم انتخاب شده اند متاسفانه اين بار در برابر خواست مردم قرار گرفتند و با وجود مذاكره با رياست محترم مجلس شورای اسلامي و عدم رضايت ايشان از عملكرد اين هيات ،متاسفانه اعضای هيات مركزی نظارت حتی شان ریيس مجلس را به جا نياورده و با ناديده گرفتن دستور ریيس مجلس مبني بر تامين نظر استان به ادامه اين فرآيند نابخردانه پرداختند.

نماينده مردم ملكان در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد:خرسنديم كه با استعفا به موقع در اقدامات شرم آور و سخيف هيات مركزی نظارت شريك نشديم.

خدادادي از حمايت نمايندگان مجلس ، جمع كثيري از مردم ولايت مدار و با بصيرت آذربايجان شرقي، انصار حزب ا... ، خانواده های شهدا و انجمن های اسلامی و بسيج دانشجويی و..... در خصوص استعفا اعضا هيات نظارت استان قدردانی كرد.

وي ادامه داد: ما وظيفه قانونی خود را در مرحله تاييد صلاحيت ها ي استان به نحو احسن انجام داديم اما از اينكه با نقض برخی از اين تصميمات و تاييد صلاحيت هاي فله ای ،مشكوك و تاييد صلاحيت افراد دارای سوابق كيفری توسط هيات مركزي نظارت، شان مردم بزرگ آذربايجان و دغدغه مندان انقلاب و اسلام رعايت نشد به نوبه خودم پوزش طلبيده و از اين عملكرد هيات مركزی اعلام انزجار و برائت می كنم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/2J48WX
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***