تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

آرای مردم به منزله تیری است که بسمت آمریکا نشانه می رود / نقض سکولاریسم و تداوم اسلام سیاسی از پیامدهای انتخابات است

آیت الله مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه آرای مردم به منزله تیری است که بسمت آمریکا نشانه می رود؛ تصریح کرد: نقض سکولاریسم و تداوم اسلام سیاسی از پیامدهای انتخابات است.

آرای مردم به منزله تیری است که بسمت آمریکا نشانه می رود / نقض سکولاریسم و تداوم اسلام سیاسی از پیامدهای انتخابات است

به گزارش ائل ، آیت الله مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز که در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد؛ با بیان اینکه انتخابات باید جز مسایل جدی قرار گیرد؛ تصریح کرد: برخی خیال می کنند هر کس رای می آورد برنده است و کسی که رای نمی آورد بازنده ولی برنده اصلی ملت ایران است و جهموری اسلامی برنده است.

وی ادامه داد: مساله حفاظت از آرای مردم مهمترین تاکید رهبر انقلاب بود و باید دستگاه اجرایی و نظارت به طور جدی مراقبت کنند تا نظم و انظباط در انتخابات حاکم باشد.

خطیب جمعه تبریز ضمن قدردانی از هیات های نظارت و اجرای و نهادهای برگزار کننده انتخابات، گفت: بنده تذکر دادم که مراقب باشند مبادا کوچکترین تخلفی صورت گیردو پایبندی به نتیجه انتخابات مهمترین موضوع است چرا که در کشور ما قانون حاکم است و همه باید پایبند باشند و بپذیرند و با متانت کاری کنند که حرکتشان حسنه باشد.

وی تاکید کرد: وقتی آرا جمع  شد و  نتیجه هر چه هست است ؛حق الناس و باید به مر  قانون عمل کنند و تابع قانون باشند و رقابت های قبل انتخابات بین نامزد ها و حامیان آنها باید تبدیل به رفاقت شود و همه باید تسلیم باشد و هیچ کدورتی نباشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: اگر کسی اعتراض داشت باید از طرق قانونی اقدام کند نه با دعوا که ما در انتخابات ٨٨ این موضوع ناخوشایند را تجربه کردیم.

وی ضمن اشاره به حضور مردم چشمگیر مردم در انتخابات امروز، گفت: عزیزانی که تا این ساعت شرکت نکردند؛ حتما پای صندوق حضور پیدا کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه از جمله پیامد های این حضور پر شور ارج نهادن به مقام شهدا و پشتیبانی از رهبر انقلاب است ؛ افزود: حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت نظامی و حفط استقلال و آزادی و نقض سکولاریسم و تداوم اسلام سیاسی در سایه انتخابات است.

وی در تشریح سایر پیامدهای این انتخابات، خاطر نشان کرد: نقص دیکتانوری و عدم وابستگی به خارج و تقویت اقتصاد مقاومتی از پیامد های این حضور مردمی است.

آیت الله مجتهد شبستری ضمن تاکید بر انتخاب فرد اصلح؛ بیان داشت: فرد اصلح  کسی است که  استکبار ستیزباشد.

وی ضمن اشاره به افزایش تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران؛ تاکید کرد: آرایی که به صندوق ها ریخته می شود به منزله تیر هایی است که به آمریکا نشانه می رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/2r4hFi
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***