تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نگاهی به تراکتورسازی در فصل شانزدهم:

از کم‌کاری مسئولان در زمینه حقوقی تا ناکارآمدی قلعه‌نویی در استفاده از بازیکنان جوان/ نیازهای تراکتورسازی در لیگ هفدهم

تیم فوتبال تراکتورسازی برای حضور در لیگ برتر هفدهم، کار بسیار سختی دارد و سرمربی این تیم باید بتواند با بازیکنان جوان مقابل تیم های لیگ برتری عرض اندام کند.

از کم‌کاری مسئولان در زمینه حقوقی تا ناکارآمدی قلعه‌نویی در استفاده از بازیکنان جوان/ نیازهای تراکتورسازی در لیگ هفدهم

به گزارش خبرنگار ائل، تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز شاید یکی از غریب‌ترین و بدترین فصل‌های خود در لیگ برتر را سپری کرد. این تیم که هدایتش را پرافتخار‌ترین مربی لیگ برتر برعهده نداشت، نتوانست یک جام به تبریز بیاورد.

بعد از ناکامی در لیگ برتر و عنوان سومی، این تیم در دیدار فینال جام حذفی هم نتوانست مقابل تیم نفت تهران در خرمشهر کاری از پیش ببرد و شاید امیر قلعه‌نویی یکی از سخت‌ترین فصل‌های دوران مربی‌گری خود را سپری کرد.

عدم ثبات مدیریتی و ناهماهنگی بین مدیران سال‌های قبل، باعث شد تا کمیته حقوقی و انضباطی فیفا دست به کار شود و این‌بار تیم تبریزی را نقره داغ کند. با حکم سرسخت فیفا، تراکتورسازی نتوانست از پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی و تابستانی استفاده کند و چند بازیکن دیگر خود را هم از دست داد.

شاید مواجه شدن با عدم فعالیت از پنجره نقل‌وانتقالات فرصت بسیار مناسبی بود تا مسئولان و کادرفنی تراکتورسازی وضعیت نه چندان جالب تیم را پوشش دهند.

این شرایط درحالی است که تیم فوتبال استقلال تهران بدلیل شکایت << عادل شیحی >> بازیکن سابق این تیم، از سوی فیفا از فعالیت در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی محروم شده بود.

علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران از شرایط نامناسب تیمش نهایت استفاده را کرد و توانست با استفاده از بازیکنان جوانی هم‌چون امید نورافکن، فرشید باقری، سیدمحسن کریمی، بهنام برزای، فرشید اسماعیلی و دیگر بازیکنان تیمی بسیار جوان و منسجم تحویل فوتبال ایران داد.

تیم فوتبال تراکتورسازی هم می‌توانست از بازیکنان جوان خود همانند عارف آغاسی، علی طاهران، محمدرضا مهدی زاده، فاخر تهامی، محمد مسلمی‌پور، امیر نصرآزادانی در دیدارهای خود استفاده کند. شاید بها دادن به بازیکنان جوان می‌توانست تیم فوتبال تراکتورسازی را زنده کند.

به هرحال تیم فوتبال تراکتورسازی در فصل آتی هم نمی‌تواند تا آغاز نقل‌وانتقالات زمستانی بازیکنی به غیر از 3 سهمیه فیفا، خریداری کند.

شاید مدیریت فعلی باشگاه تراکتورسازی در فکر این باشد که بتواند مربی برای تیمش انتخاب کند تا بتواند با بازیکنان جوان و بازیکنان پابه سن گذاشته کاری از پیش ببرد.

البته باید این نکته را هم یادآور شد که مسئولان این تیم تبریزی باید بتوانند با بازیکنان فعلی که قراردادشان به اتمام رسیده است، به توافق برسند تا تمدید قرارداد صورت بگیرد. با شرایط فعلی این تیم، کادرفنی آینده و مسئولان باشگاه کار سختی در لیگ هفدهم دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/PEVnmB
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***