تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از عملکرد سلیقه ای ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در برخورد با تخلفات انتخاباتی:

ادعای برخورد با خاطیان و کیسه دوزی از بیت المال برای گزارش کارنامه دولت / میتینگ تبلیغاتی روحانی در تبریز و حضور مجریان انتخابات!

علی رغم ادعای شبستری خیابانی، رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در برخورد با تخلفات انتخاباتی، اما همچنان شاهد بروز تخلفی در سطح مجریان انتخابات و حامیان دولت هستیم که تاکنون هیچ برخوردی مشاهده نشده است.

ادعای برخورد با خاطیان و کیسه دوزی از بیت المال برای گزارش کارنامه دولت / میتینگ تبلیغاتی روحانی در تبریز و حضور مجریان انتخابات!

به گزارش ائل ، بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب آرای ملت امانت الهی است که باید از این امانت محافظت شود.خیانت در این امانت به انوع مختلفی صورت می گیرد که برخی از آنها می تواند به تخلفات قبل از انتخابات مربوط باشد.

بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت مجریان انتخابات و مسوولین دولتی علیه یا له هر یک از کاندیداها تخلف محسوب می شود که این تخلف هم می تواند منجر به تشویش افکار عمومی و منتج به خیانت در آرای مردم شود.

در همین خصوص ظهر امروز سعید شبستری خیابانی، رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر رصد تخلفات انتخاباتی، گفت: بسیاری از موارد تخلفات مستند سازی شده و به مراجع مربوطه تحویل داده شده است که تعداد این تخلفات در حدود 17 مورد است.

وی همچنین تصریح کرد: در برخی ادارات خود مدیر و یا زیر مجموعه مدیر در ساعت اداری جلسه انتخاباتی برگزار کرده و له یا علیه برخی کاندیداها صحبت کرده است که این متخلفین نیز به مراجع مربوطه تحویل داده شده اند. تخلف دو مورد از ادارات دولتی در این خصوص در حد جرم است و به شدت با آن ها برخورد می کنیم.

بدیهی است که برخورد با هرگونه تخلف انتخاباتی از سوی هر کس باید صورت گیرد و در این بین نباید فرقی بین حامیان دولت یا دیگران گذاشته شود اما فارغ از تخلف انتخاباتی بخشداران مرکزی تبریز و ایلخچی که پیش تر در مورد آن پرداخت شده است؛ تخلفات قابل توجه دیگری این روزها از سوی مجریان انتخابات به چشم می خورد.

اجبار فرمانداری یکی از شهرستان های آذربایجان شرقی به دهیاری ها جهت انعکاس عملکرد دولت یازدهم در ایام انتخابات و هزینه نصب بنر از کیسه بیت المال که مصداق بارز تبلیغ له کاندیدای دولتی ها بوده و بی شک تعریف تخلف و جرم بر آن صادق است.

Image title

نکته جالب توجه دیگر به سفر تبلیغاتی روحانی، نامزد ریاست جمهوری دوازدهم به تبریز در روز گذشته برمی گردد که در سخنرانی وی که صرفا برای تبلیغات بوده و نه برنامه دولت؛ فرماندار تبریز و دبیر اجرایی خانه کارگر حضور داشتند که شائبه تخلف را می آفریند.

همچنین نصب بنرهای گزارش عملکرد دولت در حوزه سلامت در جلوی تمام بیمارستان های دولتی که با هدف تبلیغاتی صورت می گیرد؛ نمونه دیگری از این تخلفات است که باید از رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی پرسید که آیا در مورد آنها نیز پرونده ای تشکیل یافته است؟

یقینا برخورد سلیقه ای با تخلفات احتمالی انتخاباتی و نادیده گرفته شدن تخلفات مجریان انتخابات و حامیان دولت، فضای تشکیک بین مردم ایجاد می کند که خیانت در امانت آرا محسوب می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/lp6LPC
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***