تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

برگزاری سه نمایشگاه از آثار تاریخی در موزه های تبریز

رئیس امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت روز موزه ها و هفته میراث فرهنگی سه نمایشگاه از آثار تاریخی در موزه های تبریز دایر می شود.

برگزاری سه نمایشگاه از آثار تاریخی در موزه های تبریز

به گزارش ائل به نقل از ایرنا ،  مهدی بزازدستفروش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نمایشگاه ها شامل ' آب عنصر مقدس حیات' و ' سکه های ضرب تبریز' است که در موزه آذربایجان به مدت 2 هفته برگزار می شود.
وی اظهار کرد: در نمایشگاه آب عنصر مقدس حیات، اشیای تاریخی مرتبط با آب شامل انواع آبریز، تنگ، ریتون و سایر اقلام مرتبط از دوره های مختلف تاریخی به نمایش گذاشته می شود.
رئیس امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: نمایشگاه سکه های ضرب تبریز نیز شامل سکه های تاریخی ضرب شده در این شهر است.
بزازدستفروش ادامه داد: علاوه بر موزه آذربایجان، نمایشگاهی از آثار میزرا اسماعیل طبیب اهری پزشک مخصوص مظفرالدین در دوران ولیعهدی وی که شامل نامه و مکاتبات و برخی از لوازم شخصی این پزشک است در موزه قاجار برگزار می شود.
وی گفت: همچنین نمایشگاهی با مشارکت امور موزه های اداره کل از آثار استاد اسماعیل دیباج، در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین در اردبیل برگزار می شود.
نمایشگاه های مزبور از تاریخ 28 اردیبهشت تا 3 خرداد 96 از ساعت 9 تا 20 برای بازدید عموم دایر است.
آذربایجان شرقی با برخورداری از آثار متعدد فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی از استان های گردشگر پذیر کشور بوده و تاکنون یک هزار و 780 اثر از میان آثار استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
این استان دارای 19 موزه است که 12 موزه در تبریز واقع است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/hZL41H
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***