تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حجت الاسلام هادی در گفتگوی تفصیلی با ائل:

شورای چهارم لکه ننگی بر تبریز شد / در گذشته به مناطق حاشیه نشین کم لطفی شده است / باید با حضور نیروهای خدوم در شورا، اعتماد را به مردم برگرداند

انتخابات شورای اسلامی شهر در تبریز از آن جهت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که متاسفانه شورای قبلی دچار جنجال های متعددی از جمله پرونده فساد مالی و لوایح حاشیه دار شده بود و حجت الاسلام هادی، نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در گفتگوی تفصیلی با ائل در این خصوص و برنامه های خود در این راستا گفته است.

شورای چهارم لکه ننگی بر تبریز شد / در گذشته به مناطق حاشیه نشین کم لطفی شده است / باید با حضور نیروهای خدوم در شورا، اعتماد را به مردم برگرداند

 ائل / صابر عیسی پور

انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود؛ در تبریز از آن جهت از اهمیت ویژه ای برخوردار است که متاسفانه شورای قبلی دچار جنجال های متعددی از جمله پرونده فساد مالی و لوایح حاشیه دار شده بود.

حجت الاسلام محمود هادی، نامزد انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی در تبریز در گفتگوی تفصیلی با ائل در این خصوص و برنامه های خود برای رسیدن به شورای شهر گفته است.مشروح گفتگو بشرح ذیل می باشد:

شورای چهارم لکه ننگی بر تبریز شد

ائل: اهداف اصلی حضرتعالی برای کاندیداتوری و ورود به شورای شهر تبریز چیست؟

بنا به درخواست و اصرار بزرگان بویژه علما و خانواده شهدا تصمیم بر ورود به انتخابات شورا گرفتم تا بتوانیم در این عرصه موفق باشم.با توجه به وقایع تلخ شورای چهارم که لکه ننگی بر شهر تبریز بود و بی اعتمادی و بی اعتنایی مردم را در برداشت؛ وظیفه اقتضا کرد که برای خدمت به نظام و مردم و آرمان های حضرت امام(ره) حرکتی کنم و وارد انتخابات شورا شوم و آبرویی که به زحمت و طی سالها در جلسات مذهبی بدست آوردم را به میدان آوردم تا خادمی برای مردم باشم تا مجددا اعتماد را به مردم برگردانیم.

مبارزه با تبعیض، فساد و ویژه خواری از اهدافم به ورود به شورا است

ائل: از مهمترین برنامه ها و دغدغه هایتان برای ورود به شورای شهر بفرمایید.

همانطور که در جلسات سخنرانی نیز اعلام کردم؛ مهمترین دغدعه من در درجه اول مبارزه با تبعیض، فساد، رانت خواری و ویژه خواری و در مرحله دوم برنامه های فرهنگی است.

در گذشته به مناطق حاشیه نشین کم لطفی شده است

ائل: همانطور که مستحضر هستید موضوع حاشیه نشینی از معضلات بزرگ شهر تبریز است.برنامه و دیدگاهتان در این حوزه چیست؟

یکی از اهداف اصلی ما توجه ویژه و نگرش همراه با شدت عمل در خصوص مسایل حاشیه نشینی است.متاسفانه در دوره های گذشته کم لطفی و کم توجهی به حاشیه نشینی موجب بروز آسیب های فراوان فرهنگی و اجتماعی در این مناطق شده است.

اگر توسعه نامتوازن باشد؛ مناطق کم برخوردار مظلوم تر می شوند

ائل: لطفا نظرتان را در خصوص عدالت در توسعه شهری را بیان کنید.

قطعا اینکه با درآمدها به هرنقطه شهر بصورت دلخواهی رسیدگی شود؛ درست نیست و موجب توسعه نامتوازن شهری می شود.اعتقادم این است که بودجه باید متمرکز شود و بر اساس اولویت ها و نیازها به مناظق مختلف شهر اعم از برخوردار و غیربرخوردار رسیدگی شود. شهر مانند بدن انسان است و تمام بدن نیاز به انرژی دارد.

اگر توسعه متوازن صورت نگیرد؛ مناطق توسعه یافته مرفه تر و مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین محروم تر و مظلوم تر خواهند شد و باید منتظر فجایع خطرناک بود.

باید با حضور نیروهای خدوم در شورا، اعتماد را به مردم برگرداند

ائل: با توجه به حواشی و جنجال های شورای چهارم و عدم همگرایی در این شورا، برنامه و دیدگاهتان برای رسیدن به وحدت و همگرایی در شورای شهر در صورت برنده شدن در انتخابات چیست؟

اعتقادم این است که باید افراد شایسته که لایق خدمت رسانی به مردم هستند؛ وارد شورا شوند که در لیست های مختلف از جمله لیست جمنا و اصولگرایان حضور دارند.

با وجود افراد شایسته و خدوم که دغدغه ای جز حل مشکلات مردم ندارند؛ و هم پیمانی با آنها می توان به همگرایی لازم رسید تا اتفاقات تلخ گذشته در شورا تکرار نشود و مردم آزرده شوند.

قلب مردم از حواشی شورا آزرده شده است و این آزردگی کاملا ملموس است. مردم بی اعتماد شدند و باید اعتماد را به مردم بازگردانیم و این مهم با رسییدن انسان های خدوم به شورا ممکن است تا کارها پیش رود.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

https://goo.gl/qavCyG
*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***