تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی:

هزینه‌های انتخاباتی زیرسایه تقویت احزاب شفاف می شود/ روحانی و احمدی نژاد هیچ کدام موید حضور خود از یک جریان سیاسی خاص نبودند

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی درمجلس شورای اسلامی معقتد است عدم فعالیت تشکل‌های سیاسی اقدام برای شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی را با مشکل مواجه کرده است.

 هزینه‌های انتخاباتی زیرسایه تقویت احزاب شفاف می شود/ روحانی و احمدی نژاد هیچ کدام موید حضور خود از یک جریان سیاسی خاص نبودند

به گزارش ائل به نقل از خانه ملت، محمدحسین فرهنگی ،در خصوص شفاف سازی هزینه‌های انتخابایت کاندیداها، اظهار داشت: فقدان حرکت‌های سیاسی تشکل‌ها، زمینه مبهمی را برای فضای انتخاباتی ایجاد کرده است و کسانی که در عرصه انتخابات وارد می شوند به صورت فردی ورود پیدا می‌کنند.

نماینده مردم تبریز،اسکو  و آذرشهر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در انتخابات شوراهای شهر،مجلس و ریاست جمهوری، فقدان حرکت‌های سیاسی تشکل‌ها دیده می‌شود، بیان کرد: دو رئیس جمهور اخیر کشور اعلام کرده‌اند که ما کاندیدای تشکل‌های سیاسی نبوده‌ایم و اگر حمایتی کرده‌اند، به معنای نمایندگی ما از آن جریان نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود عدم فعالیت سیاسی تشکل‌ها شفافیت‌ها باید روی افراد انجام شود که بررسی، کنترل، تنظیم و مشخص کردن جزئیات هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها کار بسیار سنگینی است.

فرهنگی با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی با توجه به انبوه وظایفی که در عرصه نظارت و اجرا بر عهده دارند، نظارت بر شفافیت مالی کاندیداها فشار زیادی را بر آن‌ها تحمیل می‌کند، متذکر شد: شفاف‌سازی هزینه‌ها نیاز به مطالعه دارد و لازم است راهکارهایی را اتخاذ کند که به روان بودن انتخابات آسیب نزند.

وی افزود: محدود کردن تبلیغات می‌تواند اثرات منفی روی مشارکت مردم در انتخابات داشته باشد، جمعی از کارشناسان اجرئی، جامعه شناس، علوم سیاسی و روانشناس می توانند با همدیگر مجموعه‌ای را تشکیل بدهند تا به نتایجی در این زمینه دست یابند.

رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنا بر اطلاعات من، کار مشخصی در زمینه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی کاندیداها انجام نشده است و اطلاعی ندارم از اینکه نمایندگان به دنبال تهیه طرحی در این زمینه  هستند، گفت: پیش نیاز تهیه طرح شفاف‌سازی هزینه های انتخاباتی این است که پشتوانه مطالعاتی کافی را داشته باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***