تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اختصاصی ائل؛

رهبر حزب وطن ترکیه: دشمنی دولت ترکیه نسبت به بشار اسد باعث تجزیه ترکیه می‌شود

دولت ترکیه با همکاری آمریکا باعث شد که صدها هزار نفر از مردم سوریه کشته شوند و سوریه به سمت تجزیه شدن پیش برود. دولت ترکیه باید بداند که بدون حفظ یکپارچگی سوریه، حفظ یکپارچگی ترکیه ممکن نیست. دشمنی دولت ترکیه نسبت به بشار اسد باعث تجزیه ترکیه می‌شود. بشار اسد تنها فردی است که می‌تواند سوریه را یکپارچه نگه دارد. دولت ترکیه با دشمنی نسبت به بشار اسد به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) خدمت می‌کند.

رهبر حزب وطن ترکیه: دشمنی دولت ترکیه نسبت به بشار اسد باعث تجزیه ترکیه می‌شود

به گزارش ائل ، «دوغو پرینچک» رئیس حزب وطن ترکیه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران در مورد سوالی مبنی بر «شما انتقادات تندی علیه سیاست دولت ترکیه در قبال بحران سوریه انجام دادید. اشتباه اصلی دولت ترکیه در قبال بحران سوریه چه بود؟» گفت:
« سیاست ترکیه در قبال بحران سوریه از ابتدا بسیار اشتباه بود و هم اکنون هم این اشتباه ادامه دارد. دولت ترکیه با همکاری آمریکا باعث شد که صدها هزار نفر از مردم سوریه کشته شوند و سوریه به سمت تجزیه شدن پیش برود. آیا اشتباهی از این بالاتر هم وجود دارد؟ با همکاری آمریکا جنگ داخلی در سوریه به وجود آوردند که ضررش را خود ترکیه هم متحمل شده است. اگر سوریه به این بحران گرفتار نمی‌شود، تهدیدی به نام پ.ک.ک برای ترکیه باقی نمانده بود. حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) با سوءاستفاده از جنگ داخلی سوریه در شمال سوریه لانه کرده است. دولت ترکیه بشار اسد را به عنوان دشمن معرفی کرد و علیه وی اعلان جنگ کرد و به همراه آمریکا علیه بشار اسد جنگید و باعث ناامنی و بی‌ثباتی شمال سوریه شد که باعث شد حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در آنجا لانه کند و این تحفه اردوغان برای ترکیه بود.
ما تلاش کردیم دولت ترکیه را هوشیار کنیم تا دست از دشمنی با دولت سوریه بردارد. دولت ترکیه باید بداند که بدون حفظ یکپارچگی سوریه، حفظ یکپارچگی ترکیه ممکن نیست. دشمنی دولت ترکیه نسبت به بشار اسد باعث تجزیه ترکیه می‌شود. بشار اسد تنها فردی است که می‌تواند سوریه را یکپارچه نگه دارد. دولت ترکیه با دشمنی نسبت به بشار اسد به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) خدمت می‌کند. تمامیت ارضی سوریه ضامن تمامیت ارضی ترکیه است. صلح در سوریه ضامن صلح در ترکیه است. سرنگونی بشار اسد مساوی با تجزیه ترکیه است. در مورد حضور ترکیه در شمال سوریه و پیشروی در شهر راهبردی الباب، بارها به دولت ترکیه اعلام کردیم که در این خصوص با دولت سوریه و روسیه همکاری مشترک انجام دهد و برای حفظ تمامیت ارضی سوریه تلاش کند و گروه‌های تروریستی داعش و حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را از این مناطق پاک‌سازی کند اما دولت ترکیه باز هم دشمنی خود با دولت سوریه ادامه می‌دهد و همین امر باعث می‌شود تلفات زیادی در الباب بدهد.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***