تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

عضو کمیسیون قضایی مجلس:

اگر جلب توجه جرم است، خیلی از نمایندگان مجلس هم مجرمند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح تأمین امنیت مراسم رسمی و معمولی گفت: اگر جلب توجه کردن جرم باشد، بسیاری از نمایندگان مجلس هم مجرم هستند.

 اگر جلب توجه جرم است، خیلی از نمایندگان مجلس هم مجرمند

به گزارش ائل به نقل از تسنیم، محمدعلی پورمختار در واکنش به تدوین یک طرح دوفوریتی با عنوان «تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» توسط فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این طرح بیشتر نگاه بر این است جلوی اتفاقات اخیری که در برخی مراسم‌ها و سخنرانی‌ها افتاده را بگیرند اما عجولانه اقدام کردند و این مسئله از مواد موجود در طرح و به ویژه مجازاتی که تعیین شده، پیداست. 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مواد این طرح نیاز به بررسی بیشتر دارد تا واقعی‌تر شود، اضافه کرد: اینکه سئوال پرسیدن در جلسه با بر هم زدن امنیت مساوی شده، زیاد موضوعیت ندارد ضمن اینکه احراز آن هم سخت است.

نماینده مردم « بهار و کبودرآهنگ» با بیان اینکه جلب توجه کردن نمی‌تواند جرم باشد، گفت: همین الان در مجلس شورای اسلامی خیلی‌ها برای جلب توجه کردن حرف و نظم را بر هم می‌زنند؛ بنابراین باید آنها هم مجرم باشند.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر این طرح به کمیسیون قضایی ارجاع شود، حتماً با حضور افراد متخصص و حقوقدانان، مورد بررسی بیشتر و دقیق‌تر قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92، مجازات حبس، درجات مختلفی دارد و نمی‌توان همین‌طور 6 ماه تا دو سال حبس تعیین کرد.

پورمختار گفت: در مجموع این طرح توجیه خوبی دارد اما روشی که انتخاب شده باید متقن‌تر باشد تا بتواند اثرگذاری خود را نشان دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***