تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اختصاصی ائل/

آمریکا و غرب از دو فاکتور قومیت و مذهب در خاورمیانه برای تجزیه کشورهای اسلام نهایت استفاده را می‌کنند

کشورهای غربی و به ویژه آمریکا درصدد تجزیه کشورهای مسلمان است. این هدف غرب با حمله آمریکا به افغانستان و عراق آغاز شد. آمریکا و غرب از دو فاکتور قومیت و مذهب در خاورمیانه نهایت سوءاستفاده را می‌کنند. آن‌ها بر روی مردم این منطقه عملیات روانی انجام می‌دهند تا عرب بودن، فارس بودن، کُرد بودن و ترک بودن را در ذهنیت آنان نهادینه کنند و نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا از اختلافات قومی برای ایجاد جنگ و دشمنی در خاورمیانه استفاده کنند.

آمریکا و غرب از دو فاکتور قومیت و مذهب در خاورمیانه برای تجزیه کشورهای اسلام نهایت استفاده را می‌کنند

به گزارش ائل ، «تمل کاراملا اوغلو» رئیس حزب سعادت ترکیه دپاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه : «برای ایجاد تنش‌های قومی و مذهبی در ترکیه و کشورهای منطقه به شدت تلاش می‌شود. در سیاست و رسانه‌های ترکیه و جهان اسلام این مسئله را مشاهده می‌کنیم و این همان خواسته دشمنان است. شما این مسئله را چگونه ارزیابی می‌کنید؟» پاسخ داد:

بایستی یک‌بار برای همیشه این مسئله روشن شود که آیا مذاهب شیعه و سنی جدیداً به وجود آمده‌اند؟! چند سال است که وجود دارند؟ این مذاهب 1400 سال است که وجود دارد.

400 سال است که بین ترکیه و ایران برای این مسئله تنش و جنگی به وجود نیامده است. این نشان می‌دهد که این اختلافات و تنش‌ها را جدیداً به وجود آورده‌اند و شیعه و سنی می‌توانند بدون هیچ تنش و جنگی در کنار هم با احترام زندگی کنند.

در عصر حاضر کشورهای غربی و به ویژه آمریکا درصدد تجزیه کشورهای مسلمان است. این هدف غرب با حمله آمریکا به افغانستان و عراق آغاز شد اما قبل از اینکه خودشان حرکت کنند ایران و عراق را درگیر جنگ فرسایشی با یکدیگر کردند و به عبارتی بهتر غرب صدام را تحریک کرد تا به ایران حمله کند. این جنگ 8 سال به طول انجامید و زمانی که دو طرف متوجه نقشه شوم غرب شدند آتش‌بس برقرار شد.

آمریکا برای فتنه‌انگیزی در منطقه نقشه‌های شوم دیگری را هم پیاده کرد. نقشه‌هایی که خودشان به آن‌ها اعتراف می‌کردند.

آمریکا و غرب از دو فاکتور قومیت و مذهب در خاورمیانه نهایت سوءاستفاده را می‌کنند. آن‌ها بر روی مردم این منطقه عملیات روانی انجام می‌دهند تا عرب بودن، فارس بودن، کُرد بودن و ترک بودن را در ذهنیت آنان نهادینه کنند و نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا از اختلافات قومی برای ایجاد جنگ و دشمنی در خاورمیانه استفاده کنند.

از طرف دیگر در افغانستان که عرب، کُرد و ترک وجود ندارد بین قومیت‌های تاجیک، پشتو و ازبک فتنه‌انگیزی می‌کنند. نباید در فتنه اختلافات قومی و مذهبی گرفتار شویم. غرب از فاکتور اختلافات مذهبی هم برای جنگ داخلی بین مسلمانان استفاده می‌کنند. بر اختلافات شیعه و سنی دامن می‌زنند و متأسفانه مردم منطقه هم گرفتار بازی غربی‌ها می‌شوند و به جنگ و دشمنی با یکدیگر می‌پردازند.

نباید گرفتار بازی‌های غرب شد. با هوشیاری نخبگان بایستی جلوی این فتنه‌انگیزی غرب گرفته شود. اگر مردم منطقه به خاطر اختلافات قومی و مذهبی با یکدیگر جنگ و دشمنی کنند به راحتی تحت سلطه غرب قرار می‌گیرند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***