تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس:

دولت می خواهد کشور به سمت نظام حزبی غیر رسمی حرکت کند/ دولت در تبدیل سیاست های انتخاباتی ابلاغی رهبر انقلاب به قانون تعلل می کند/ فتنه ۸۸ یک برنامه ۲۰ ساله بود/ چون بعد از مرحوم هاشمی پناهگاهی ندارند به دنبال آشتی ملی هستند/ به امام (ره) اعتقاد ندارد اما پشت ویترین نخست وزیری امام قایم می شوند

سید یاسر جبرائیلی معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس در دانشگاه تبریز گفت: دولت می خواهد کشور به سمت نظام حزبی غیر رسمی حرکت کند

دولت می خواهد کشور به سمت نظام حزبی غیر رسمی حرکت کند/ دولت در تبدیل سیاست های انتخاباتی ابلاغی رهبر انقلاب به قانون تعلل می کند/ فتنه ۸۸ یک برنامه ۲۰ ساله بود/ چون بعد از مرحوم هاشمی پناهگاهی ندارند به دنبال آشتی ملی هستند/ به امام (ره) اعتقاد ندارد اما پشت ویترین نخست وزیری امام قایم می شوند

به گزارش ائل، سید یاسر جبرائیلی در دانشگاه تبریز با اشاره به نحوه برخورد نظام اسلامی با دستاورهایی که در نظام و تمدن دیگری ایجاد شده است، اظهار کرد: یک نگاه در برابر این دستاوردها قائل به آن است که دستاورد بشری خنثی نیست و بار فرهنگی و تمدنی دارد و اگر وارد جامعه اسلامی شود بار فرهنگی آن تمدن در جامعه و سبک زندگی اسلامی تاثیرخواهد گذاشت. 

وی افزود: اما نگاه دیگر که همان نگاه لیبرالی می باشد این است که ورود این دستاوردها هیچ تغییری در فرهنگ جامعه ایجاد نخواهد کرد.

لیبرال ها می گویند چاره ای جز تسلیم در برابر تمدن غربی نداریم

وی ادامه داد: لیبرال ها می گویند چاره ای جز تسلیم در برابر تمدن غربی نداریم به عبارت دیگر می گویند گذار ما از یک جامعه دینی به جامعه سکولار غربی قهری است و بهتر است مقاومت نکنیم و خود به استقبال آنان برویم.

جبرائیلی با اشاره به نگاه جامعه و جمهوری اسلامی در برابر دستاورهای تمدن های دیگر گفت: ما نگاه تصرف به این دستاوردها داریم یعنی شکل را حفظ کرده و محتوا را تغییر دهیم که در این 37 سال نیز دشمنان سعی کرده اند تا جلوی تصرف جمهوری اسلامی و نهادهای دیگر را بگیرند.

برگزاری انتخابات بر اساس نظام حزبی هدف لیبرال ها در کشور

این فعال سیاسی در ادامه با ورود به نگاه لیبرال ها به جریان انتخابات اظهار کرد: لیبرال ها می گویند انتخابات باید به صورت نظام حزبی برگزار شود و مبنای مشروعیت قانون رای گیری است.

وی افزود: نظام حزبی یعنی اینکه در کشور تنها دو حزب تشکیل شود و مردم نیز در انتخابات به حزب رای دهند و آن حزب تمام کرسی های قدرت را به خود اختصاص دهد و مردم مستقل حق نداشته باشند وارد عرصه انتخابات شوند.

هیچ تناسبی بین نظام حزبی و مردم سالاری دینی وجود ندارد 

جبرائیلی با طرح این سوال که چه تناسبی بین نظام حزبی و مردم سالاری دینی وجود دارد، گفت: به نظر بنده هیچ تناسبی وجود ندارد و در واقع متضاد هستند. اگر قرار باشد احزاب باهم رقابت کنند دیگر جایی برای مردم در نظام سیاسی نخواهد بود.

وی ادامه داد: اگر نظام حزبی حکم فرما شود اگر افرادی باشند که در عین لایق و توانمند بودن عضو احزاب نباشند باید برای همیشه از فدرت کنار باشند.

معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس تاکید کرد: لیبرال ها که خواستار برقراری نظام حزبی هستند با استفاده از ثروت می خواهند به قدرت برسند و با قدرت نیز ثروت اندوزی کنندو خاندانشان نیز تا پایان بر مسند فدرت خواهند ماند.

وی با اشاره به معنای مردم سالاری دینی گفت: مردم سالاری دینی بر خلاف نظام حزبی می گوید فردی باید انتخاب شود که لایق و شایسته است و افراد بر اساس شایستگی باید در انتخابات شرکت کنند نه فقط به دلیل حضور در حزب خاص و داشتن پول کلان برای تبلیغات!

وی با بیان اینکه سوق داده شدن انتخابات به نظام حزبی خطری جدی است، تاکید کرد: رهبری در مهرماه سال جاری برای رهایی از این خطر سیاست های انتخابات را ابلاغ کردند که گفته شده است هزینه های انتخاباتی باید شفاف باشد و وظیفه نظام اسلامی این است که عرصه رقابت سالم را فراهم کنند.

تعلل دولت در تبدیل سیاست های ابلاغی انتخابات از سوی رهبری به قانون تعمدی است

جبرائیلی با تاکید بر اینکه ما انتظار داشتیم دولت این سیاست های ابلاغی را به قانون تبدیل کند، اظهار کرد: دولت در تبدیل این لایحه به قانون تعلل می کند و به نظر من این تعلل تعمدی است.

این فعال سیاسی افزود: دست هایی در کار هستند که می خواهند همچنان پول و قدرت را حفظ کنند. امیدواریم این لایحه هر چه زودتر به قانون تبدیل شده و در انتخابات آینده اجرایی شود.

دولت می خواهد کشور به سمت نظام حزبی غیر رسمی حرکت کند

وی تاکید کرد: دولت می خواهد کشور به سمت نظام حزبی غیر رسمی حرکت کند.

جبرائیلی با بیان اینکه حریان لیبرال در کشور ما یکی از پر سر و صداترین احزاب در کشور ماست، گفت: جریان نهضت آزادی علی رغم قلت اعضا چنان سر و صدایی برپا کرده بودند که چنان استنباط می شد که تمام ملت پشت آن ها هستند و می خواستند جمهوری دموکراتیک را در کشور حکم فرما کنند.

وی تاکید کرد: لیبرال ها تاکنون چهره وافعی خود را در انتخابات نشان می دادند و مردم نیز پشت ان ها نبودند اما اکنون دیگر اینگونه نیست بلکه زرنگ شده اند و هویت خود را افشا نمی کنند تا با رای مردم به فدرت برسند و کیسه خود را پر کنند که حقوق نجومی کمترین آن هاست.

وی در ادامه با انتقاد از دولت روحانی گفت: نقدینگی در این دولت دو برابر شده است اما کجا رفته است؟! شما که تعرفه واردات را کاهش داده اید و تولیدکنندگان داخلی فلج می شوند اینکار به نفع چه کسانی بوده است؟!

اجرای سیاست های ابلاغی رهبری از لوازم پیروزی جریان صالح در انتخابات 96

وی در پایان گفت: یکی از لوازم و ضروریت های پیروزی جریان صالح در انتخابات 96 اجرای سیاست های ابلاغی رهبری است.

وی در خصوص فتنه 88 نیز خاطرنشان کرد: فتنه 88 یک عارضه نبود بلکه یک برنامه 20 ساله بود که می خواستند لیبرال دموکراسی را در کشور پیاده کنند. خاتمی قائل به امامت امام زمان نیست، فقط به دنبال این است که با دروغ رای جمع کنند به امام اعتقاد ندارند اما پشت ویترین نخست وزیری امام قایم می شوند.

وی افزود: دیگر بعد از هاشمی پناهگاهی ندارند و با راه اندازی بحث آشتی ملی به دنبال پناهگاه هستند تا حمایتشان کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***