تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

ائل گزارش می دهد؛

عشق های موهوم!

چند روزی است که فضا های مجازی پر شده از خرس و شکلات و گل های قرمز رنگ؛ همه تب عشقشان بالا گرفته، ولنتاین بهانه است، عکس هایی از عشق می گذارند و می خواهند بگویند، ببین فلانی!! من از تو‌خوشبخت ترم!

عشق های موهوم!

ائل/ پریسا حق پرست؛

امروز را می گویند ولنتاین، روزی که به نام عشق نام گذاری شده!!

عشق؛  کلمه غریبی که این روزها  پشت نقاب های فریب انگیز و فکر های فاسد برخی پنهان شده؛ امروز نه روز عشق است نه روزِ محبت؛ امروز، روزِ گرفتن سلفی های متعدد با همسر جان های موقت است!!

چند روزی است که فضاهای مجازی پر شده از خرس و شکلات و گل های قرمز رنگ؛ همه تب عشقشان بالا گرفته، ولنتاین بهانه است، عکس هایی از عشق می گذارند و می خواهند بگویند، ببین فلانی!! من از تو‌ خوشبخت ترم.

عشق هایی  مرسوم امروزی یا همان به اصطلاح، عشق های خیابانی دوامشان انقدر کم است که شاید کمتر از یک هفته یک رابطه دوستی ماندگاری داشته باشد و مناسبت های غربی و روزهای ولنتاین هیچ تضمینی برای دوام و قوام این عشق ها ندارد، در این مورد گزارشی میدانی از تصورات  قشر جوان به عمل امده.

اثبات عشق نیاز به توجه دارد نه شکلات و خرس!

زهرا، دانشجوی ارشد در خصوص ولنتاین می گوید: ولنتاین یه مناسبت غربی است، نمیدانم چطور شد که به ایران ما هم رسوخ کرد، از اوایل بهمن ماه ویترین همه مغازه ها پر میشود از گل و شکلات و خرس های رنگارنگ و حتی در دانشگاه ها هم این روز به وفور شاهد  رد و بدل گل و شکلات و خرسیم؛ اثبات عشق نیاز به توجه دارد نه شکلات و خرس.

اوقات تلخی ها برای نخریدن هدیه

مهرداد،33ساله  و متاهل می گوید: مگرپدر و مادر های ما با این خوشبختی و دوام زندگی، روز عشق داشتند، نیاز های زندگی های امروزی محبت تمام و کمال در طول سال است نه با خاطر مناسبت و روز ولنتاین ولی متاسفانه مردم این روز را انقدر در بوق و کورنا کرده اند که توقع ها بالا رفته و اگر یک نفر یادش برود برای همسرش هدیه بخرد، باید اوقات تلخی  را به جان بخرد.


نداشتن عشق های جلوی مدرسه ای ننگ است

مهسا دختر دبیرستانی که برای خرید گل به گلفروشی مراجعه کرده در گفتگو با خبرنگار ائل می گوید: کل همکلاسی هایم از هفته پیش کادو هایشان را خریده اند، نداشتن دوست پسر برای یک دختر دبیرستانی به عنوان ننگ به حساب می آید، فردای ولنتاین همه کادو هایشان را به مدرسه می آورند و نشان می دهند و وای به حال کسی که کادویی نداشته باشد، این فرد  تا اخر سال به عنوان سوژه مسخره باید تمسخر دیگران را تحمل کند.

می گوید: خرید کادو برای دوست پسر یعنی ابراز عشق و بر عکس هم اینطور هست ولی من سال پیش خریدم ولی دوستم نامردی کرد و با یکی از هم مدرسه ای های دیگرم دوست شد.


عشقی که در خیابان پیدا می شود در خیابان هم از دست می رود

سهراب، 24 ساله در خصوص میزان دوست داشتنش می گوید:  پسران و دخترانی که فکر می کنند با چند روز دوستی و کادو میتوانند عشق آتشینی داشته باشند اشتباه میکنند، عشقی که در خیابان پیدا شود، در خیابان هم از دست میرود.


لاو هایی که 13 ساله ها میترکانند!

آقای ستاری، یکی از گل فروش هایی که ویترین مغازه اش را پر از گل و شکلات و خرس کرده در این خصوص میگوید: من به ولنتاین اعتقاد ندارم، من افرادی را دیده ام که بی مناسبت برای همسرش گل میخرد  ولی این روز انقدر ادم های متفاوتی برای خرید گل و شکلات راجعه می کنند که اصلا تصور عشق برای این سن خیلی زود است، حتی این تب عشق و لاو ترکاندن ها به دانش آموزان راهنمایی رسیده است.


عشق های امروزی یعنی دوست داشتن کسی که مال تو نیست

فرهاد 16 ساله می گوید: عشق های امروزی یعنی دوست داشتن کسی که مال تو نیست، نه که حضور فیزیکی نداشته باشد، هست ولی همیشه در جستجوی افراد بهتر و سوژه های جدید ...

شاید اگر یک نفر کادوی بهتری بدهد یا وعده های سر خرمن را پیش بکشد، در آن واحد رنگ عوض میکند و میرود...


سخن آخر

این روزها دوست داشتن هویت خود را از دست داده و عشق جای خود را با هوس ها و دغل بازی ها عوض کرده، دوست ی های خیابانی جایی برای ازدواج نگذاشته، در این روزهای پر تپ و تاب، خیابان ها پر شده از عشق نما هایی که با گل و شکلات و خرس خیابان گردی میکنند البته اگرفقط به خیابان ها ختم شود...

باید حواسمان باشد که در عشق‌های پفکی گیر نکنیم ما فقط یک‌بار زندگی می‌کنیم و هر بار درگیری عاطفی راه رشد معنوی را سد می‌کند. عشق فقط زمانی معنا دارد که در چهارچوب شرع تجلی پیدا کند و معطوف به همسر باشد؛ به عشق هایی که با یک روز اوج می گیرند و یک آن فرو می ریزند باید لبخندی کوتاه زد و گذشت، فقط یک لبخند!


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***