تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

چمدانتان را هوشمندانه ببندید

وقتش رسیده که چمدانتان رژیم بگیرد! چمدان سبک، خیلی سبکبه معنی فداکردن استایل یا راحتی نیست، حتی به این معنی نیست که شما از وسایلی که دوست دارید بگذرید و در تمام سفر فکر این باشید که چطور یک لباس را باید چند بار بپوشید! فقط نیاز به کمی فکر دوباره دارد.

چمدانتان را هوشمندانه ببندید

به گزارش ائل ، به نقل از مجله گردشگری الی‌گشت، بار اضافه علاوه بر اینکه حمل سختی دارد، باعث هزینه اضافه و گرفتگی ماهیچه و زحمت اضافه هم می‌شود. این پنج نکته به شما کمک می‌کنند تا بتوانید دفعه بعدی که به سفر می‌روید، چمدان سبک‌تری داشته باشید. 


پنج نکته مهم در بستن چمدان شامل:
۱- بهتر است اول با خود چمدان شروع کنیم. اگر می‌خواهید چمدان بخرید بهتر است حواستان باشد که حتما ریلی باشد و چرخ داشته باشد تا مجبور نباشید تمام مدت سفر آن‌ها را روی دستتان حمل کنید! یکی دیگر از نکاتی که در خرید چمدان باید یادتان باشد، سبک بودن آن است. اشیا داخل چمدان خودشان وزن دارند، اگر قرار باشد خود چمدانتان هم سنگین باشد حسابی اذیت می‌شوید. وزن چمدان البته بستگی به بزرگی و کوچکی آن هم دارد که انتخاب نوع بزرگ یا کوچک هم بستگی به سلیقه شما دارد اما طبق یک قاعده کلی چمدان باید به قدری سبک باشد که بتوانید آن را بدون هیچ باری به راحتی جابه جا و حتی بلند کنید.
۲- تا بحال بعد از بستن چمدانتان حس کرده‌اید که چقدر سنگین به نظر می‌رسد؟ معمولا جاگیرترین اشیا چمدان کفش‌ها هستند. اگر دارید به یک سفر طبیعت‌گردی می‌روید پس نیازی به کفش پاشنه‌دار ندارید!


۳- از کوله‌گردها الهام بگیرید. کوله‌گردها واقعا یکی از هنرمندترین توریست‌های روی زمین هستند، چون به خوبی می‌دانند چطور باید کل وسایل مورد نیازشان را در یک کوله و نه حتی چمدان جای دهند. علاوه بر این امروزه شرکت‌ها، لباس‌های سبکی را تولید می‌کنند که مخصوص سفر هستند. این لباس‌ها علاوه بر اینکه سبک هستند، خیلی هم زیبا هستند، بنابراین دیگر لازم نیست نگران فداکردن استایلتان برای کمتر شدن وزن چمدان باشید.
۴- به تکنولوژی بله بگویید! مطمئنا داشتن چند کتاب الکترونیکی و راهنمای سفر و هزاران صفحه کتاب مختلف روی یک تبلت، خیلی کمتر از کتاب و کتابچه‌های راهنما جا می‌گیرند. می‌توانید یک چمدان پر از کتاب را در یک تبلت چند گرمی جای دهید. فقط شارژر را فراموش نکنید!


۵- باز هم بار بیش از حد… دیگر اینکار را نکنید. فرقی نمی‌کند چند گرم و چند کیلو از وسایل داخل چمدانتان را دور ریخته باشید، در هرصورت اگر باز هم آنقدر وسیله در چمدان باشد که زیپ آن به سختی بسته شود، از قاعده بستن چمدان سبک تخطی کرده‌اید. البته هر کسی برای بستن چمدان روش مخصوص خود را دارد اما دانستن این نکته می‌تواند بیشتر کمکتان کند:
-هر وقت احساس کردید دارید وسوسه می‌شوید که لباس‌های بیشتری به چمدانتان اضافه کنید، کافی است تمام اشیا چمدان را روی زمین بریزید و بعد هر کدام که فقط استفاده یک‌باره دارند را از دور خارج کنید! (البته به جز در موارد خاص) یا هر وسیله که به وسیله دیگری که همراه‌تان دارید شباهت دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***