تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تولیدکنندگان آذربایجانی چرا باید بیشتر از تهرانی مالیات بدهند؟/ مالیات‌های سنگین موجب فرار فعالان اقتصادی

محمداسماعیل سعیدی اظهار داشت: در ۱۵ دی‌ماه سال‌جاری نامه‌ای به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال کردم که در این نامه چند نکته و تذکر اقتصادی گوشزد شده است.

تولیدکنندگان آذربایجانی چرا باید بیشتر از تهرانی مالیات بدهند؟/ مالیات‌های سنگین موجب فرار فعالان اقتصادی

به گزارش ائل  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محمد اسماعیل سعیدی , نماینده مردم تبریز با بیان اینکه در این نامه به رشد ۱۳.۹ درصدی مالیات استان آذربایجان‌شرقی طبق روال هر سال اشاره کرده‌ام، گفت: بنابه اظهار برخی کارشناسان این عدد ۲۴ درصد می‌باشد و همانطور که در سال گذشته نیز بر این موضوع تذکری دادم ولی همچنان جای سؤوال و ابهام دارد که چرا و به چه دلایلی این مالیات سنگین بر مردم و فعالان اقتصادی استان آذربایجان‌شرقی تحمیل می‌شود.

نماینده مردم تبریز افزود: اعمال چنین مالیات‌هایی علاوه بر فرار سرمایه‌گذاران از استانی به استان دیگر مخصوصاً به تهران موجب خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اگر ملاک رشد اقتصادی در کشور است، طبیعتاً این رشد از تهران شروع خواهد شد، افزود: چرا تهران با این گستردگی صنایع و خدمات و تولید و توزیع و صادرات ۶۷ درصد و استان آذربایجان‌شرقی بالای ۱۳.۹ یا به عبارتی ۲۴ درصد است؛ در حالی که سهم استان آذربایجان‌شرقی از بودجه کل کشور۲.۵ درصد و نسبت جمعیت استان به کشور  5 درصد می‌باشد.

سعیدی خاطرنشان کرد: میزان سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های مختلف استان با توجه به سهم مالیات که از مردم اخذ می‌شود، خیلی کم است، حال بایستی روشن شود در شکل‌گیری این ماجرا آیا مسؤولان محترم استان و آمارهای ارسالی مسؤول بوده‌ و یا کارشناسان و مسؤولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مسؤولیت را بر عهده خواهند داشت.

وی با تأکید بر اینکه در این نامه صراحتاً نتیجه این اقدامات را به نارضایتی عمومی و بروز بحران‌های اجتماعی و سیاسی اعلام کرده و تذکر داده‌ام گفت: بنده به عنوان خادم مردم در مجلس شورای اسلامی تقاضا دارم تا معاون رئیس جمهور جلسه‌ای با حضور اعضا و همکاران مجمع نمایندگان استان به صورت فوری تشکیل داده و نسبت بررسی و تجدیدنظر در این مسئله مهم( اخذ بالای ۱۳.۹ درصد) اقدام شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***