تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگوی ویژه ائل با حاج شیخ رسول برگی مطرح شد:

بعضی از سایت های فتنه انگیز سعی در مرده خواری و ایجاد تفرقه دارند/ ضدانقلاب می خواهد درگذشت آقای هاشمی را تبدیل به فرصتی برای حیات مجدد خود کند/ نباید اجازه دهیم جریان های ضدنظام آقای هاشمی را متعلق به خود کنند

حجت الاسلام والمسلمین برگی گفت: هر چند جریان انقلابی مشخصا نسبت به مواضع و رفتارهای سالهای اخیر آقای هاشمی انتقاد جدی داشت اما این بدان معنا نیست که اجازه دهد برخی فتنه گران و افراد و جریان های خارج نظام تلاش کنند که درگذشت آقای هاشمی را ابزاری برای مطامع و موج سواری خود نمایند. به عبارت صریح تر او را متعلق به خود کنند.

بعضی از سایت های فتنه انگیز سعی در مرده خواری و ایجاد تفرقه دارند/ ضدانقلاب می خواهد درگذشت آقای هاشمی را تبدیل به فرصتی برای حیات مجدد خود کند/ نباید اجازه دهیم جریان های ضدنظام آقای هاشمی را متعلق به خود کنند

به گزارش ائل ، به مناسبت درگذشت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفتگویی با حاج شیخ رسول برگی پیرو تحرکات برخی برای سوء استفاده از درگذشت آن یار انقلاب و نکاتی که در پیام تسلیت رهبری وجود داشته، انجام داده ایم که در ادامه می آید:

در ابتدای سخنم می خواهم از ماجرايي که بين حضرت علي عليه ‏السلام و ابوسفيان پس از غصب خلافت از سوي ابوبکر پيش آمد، بگویم.

در ايامي که حضرت امير عليه‏ السلام خانه ‏نشين بودند روزي ابوسفيان آمد و اين اشعار را براي سرزنش آن حضرت خواند:

و لا يقيم علي ضيم يراد به‏

الا الأذلان عير الحي و الوتد

هذا علي الخسف مربوط برمته‏

و ذا يشج فلا يرثي له أحد .

اعراب جاهليت وقتي مي‏خواستند خون و غيرت کسي را به جوش بياورند تا قيام کند اين اشعار را مي‏خواندند. معناي اشعار چنين است:

غير از الاغ عشيره و ميخ که ذليل‏ترين چيزهايند کسي در مقابل ظلم خاموش نمي‏نشيند.

اين يک به خواري تمام بر زمين بسته شده و آن ديگري سرش شکسته و مرثيه‏گويي ندارد.

الاغ شيخ عشيره يعني الاغي که هميشه بر در خانه بسته شده و هر کس از راه برسد، چه مهمان باشد يا اهل خانه و همسايه سوارش مي‏شود، هر وقت و هر کسي که باشد فرقي نمي‏کند خلاصه اين حيوان را به صورت شبانه‏روزي بر در خانه نگه مي‏دارند تا هر کس خواست سوار شود و اين غير از الاغي است که در آن زمان هر کس داشته و فقط خودش سوار مي‏شده است. «ضيم» يعني ظلم و  «وتد» يعني ميخ. «رمه» يعني بندي که با آن حيوان را مي‏بندند. ابوسفيان نزد حضرت امير عليه ‏السلام آمد و اين دو بيت شعر را خواند و گفت: مگر ما واقعه‏ ي غدير يادمان رفته است؟ به پا خيز و قيام کن. «لأملأنها لک خيلا و رجلا؛ به پشتيباني از تو مدينه را پر از سواران و مردان جنگي مي‏کنم». برخيز و شمشير به دست بگير و از حقت دفاع کن. امام علي عليه ‏السلام مي‏دانستند که آن سپاهي که ابوسفيان وعده‏اش را مي‏دهد مطيع ايشان نيست، بلکه مطيع ابوسفيان است و ممکن است در گرما گرم جنگ، ابوسفيان دستور قتل ابوبکر و حضرت علي عليه‏ السلام را با همديگر صادر کند و خود بر مسند امور بنشيند.

بعضی از سایت های ضدانقلاب سعی در مرده خواری و ایجاد تفرقه دارند

دیروز وقتی خبر درگذشت آقای هاشمی پخش شد عکس العمل های مختلفی را دیدم که البته به آنها کاری ندارم ولی عجیب ترین مطلب تحلیل ناشیانه ولی شیطنت آمیز و فتنه برانگیز یکی از سایت های ضدانقلاب ملعون بود که سعی در مرده خوری و ایجاد تفرقه بین آحاد ملت شریف ایران داشت.

باید هوشیار بود و بهانه دست دشمن نداد

حقیقتا ما خیلی از مسائل را در جریان فتنه ۸۸ به یاد داریم و هرگز نمیتوانیم فراموش کنیم ولی باید هوشیار بود و بهانه دست دشمن نداد.

نباید به گونه ای حرف بزنیم که دست آویزی برای ایجاد فتنه جدید دشمن شود

 امروز پیام های ما صحبت ها و ابراز عقیده های ما نباید برای دشمن دست آویزی برای ایجاد فتنه جدید گردد ؛ بالاخره آقای رفسنجانی دار فانی را وداع گفته اند و قرار نیست ما جلوتر از رهبرمان حرکت کنیم و کاری بکنیم حرفی بزنیم عکس العملی نشان دهیم که دست آویزی برای دشمن و محل نفوذی برای منافقان فراهم گردد ..... پس مراقب گفتار و رفتارمان باشیم.

نباید به خاطر اختلافات داخلی، گفتار و کردارمان دشمن شاد باشد

دوستان عزیز میدانند که من در جریان فتنه ۸۸ و حتی تا امروز از منتقدین آن بزرگوار بوده ام ولی من هر چه که باشم و در هر موقعیتی که قرار بگیرم مطیع محض رهبرم بوده و خواهم بود " و نمیخوام بخاطر اختلافات داخلی گفتار و کردارم دشمن شاد باشد " پس دوست دارم عوض تبریک و تهنیت گفتن و دشمن شاد کردن و تفرقه انداختن " به رهبر و مقتدایم  تسلیت بگویم و آرزوی طول عمر برای رهبر عزیز تراز جانم بکنم خدای متعال از عمر من نالایق کاسته و بر عمر رهبرم بیفزاید.

به اعتقاد من چند نکته در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به مناسبت درگذشت آقای هاشمی وجود داشت که اشاره می کنم.

رهبری علی رغم همه اختلاف نظرها از مرز انصاف خارج نشدند

پیام مقام عظمای ولایت و اشاره به سوابق و ابعاد مبارزه و فعالیت های قبل و پس از انقلاب ایشان، نمونه روشنی از الگوی"مروت"، "اخلاق مداری" و "تقوای تام الهی" در رفتار رهبری معظم است که علی رغم همه اختلاف نظرها؛ از مرز "انصاف" خارج نمی شوند.

ضدانقلاب می خواهد درگذشت آقای هاشمی را تبدیل به فرصتی برای حیات مجدد خود کند

فارغ از علاقمندان واقعی ایشان؛ جریان فتنه و ضدانقلاب در تلاش است تا درگذشت ایشان را تبدیل به فرصتی برای حیات مجدد، جولان و تفرقه نماید. برگزاری مراسم های پرحجم؛ فراگیر و پیوسته در نقاط مختلف کشور، از مهم ترین برنامه های این طیف است. سر دادن شعارهای ساختارشکن و موج سواری برخی سران فتنه، از هم اکنون آغاز شده است. آنها تلاش دارند درگذشت آقای هاشمی را بهانه ای برای تسویه حساب با نظام و رهبری کنند. توجه و دقت در این فضا، امری ضروری است.

نکته مهم در پیام مقام معظم رهبری تاکید هوشمندانه و چند باره ایشان به "اختلاف نظرها" ؛ "اجتهادهای متفاوت" و "تفاوت های نظری" بخصوص در سالهای اخیر با آقای هاشمی بود. این بدان معناست که رهبر عزیزمان، بی پرده بر وجود این اختلاف ها در نگرش خود با آقای هاشمی تصریح دارند تا این پیام محملی برای برخی خلط! برخی مسائل در این فضا نشود.

مرزبندی بین رفاقت شخصی طولانی با "چارچوب های نظام" از نقاط برجسته پیام رهبری معظم است. این الگویی مهم در تعامل با دیگران است.

در پایان نکته ای که باید دقت کرد اینکه هر چند "جریان انقلابی" مشخصا نسبت به مواضع و رفتارهای سالهای اخیر آقای هاشمی انتقاد جدی داشت اما این بدان معنا نیست که اجازه دهد برخی فتنه گران و افراد و جریان های خارج نظام تلاش کنند که درگذشت آقای هاشمی را ابزاری برای مطامع و موج سواری خود نمایند. به عبارت صریح تر "او را متعلق به خود کنند".

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***