تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

روزنامه واشنگتن پست :

تشدید درگیریهای سوریه با حمایت آمریکا از شبه نظامیان کُرد حزب اتحاد دموکراتیک

خبرنگار روزنامه واشنگتن پست طی مقاله‌ای کمک‌های نظامی آمریکا به شبه نظامیان کُرد حزب اتحاد دموکراتیک (پ.ی.د) در سوریه را موجب افزایش درگیری‌ها در این کشور دانست.

تشدید درگیریهای سوریه با حمایت آمریکا از شبه نظامیان کُرد حزب اتحاد دموکراتیک

به گزارش ائل ، «لیز اسلای» خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در بيروت طی مقاله ای در مورد حمایت دولت اوباما از شبه نظامیان کُرد حزب اتحاد دموکراتیک (پ.ی.د) شاخه سوری گروه تروریستی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) ، کمک‌های نظامی آمریکا را در راستای اهداف بزرگ شبه نظامیان چپ کُرد سوریه دانست.

در بخش هایی از این مقاله مذکور چنین آمده است:

اشغال مناطق عرب نشین شمال سوریه توسط شبه نظامیان کُرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) نه تنها باعث بروز تفرقه و دشمنی قومی طولانی، بلکه همزمان موجب تشدید درگیری ها در منطقه می شود. سیاست توسعه طلبانه حزب اتحاد دموکراتیک (پ.ی.د) علاوه بر کشور ترکیه به عنوان متحد ناتو، عناصر محلی در شمال سوریه را نیز نگران کرده است.

کمک نظامی آمریکا به شبه نظامیان کُرد یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) واکنش آنکارا را در پی داشته است. واشنگتن به منظور حل این مشکل تاکتیک خود را تغییر داده است. بدین صورت تحویل محموله های کمک های نظامی خود به عناصر موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که شامل برخی از عربهای منطقه است، نیز آغاز کرده است.

سه چهارم نیروهای دموکراتیک سوریه را عناصر یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) تشکیل می دهند. بدین ترتیب بیشترین کمکهای نظامی آمریکا در اختیار این گروه قرار می گیرد.

تحت نظارت نیروهای ویژه آمریکایی به شبه نظامیان یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) علاوه بر آموزش عمومی نظامی، آموزش ایدئولوژیک نیز داده و اندیشه و آرای عبدالله اوجالان به عنوان یک ایدئولوژی مطلق در کلاس ها تدریس می شود.

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد. با اینحال دولت واشنگتن در مبارزه علیه داعش از گروهی حمایت نظامی می کند که عبد الله اوجولان سرکرده تروریست های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به عنوان رهبر ایدئولوژیک این گروه به شمار می رود.

اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر عقب نشینی عناصر یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) از شهر منبج پس از آزادسازی آن از داعش و واگذاری این شهر به عرب های محلی واقعیت ندارد، زیرا هیچ تفاوتی بین خط مشی عناصر عرب که اداره این شهر را در دست دارند و شبه نظامیان یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) وجود ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***