تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

اکران مستند رؤیای بازگشت در هفتمین جشنواره فیلم عمار

مستند رؤیای بازگشت مستندی ۳ اپیزودی است که پروژه بازگشت به سرزمین موعود، درگیری سال های اخیر در مسجد الاقصی و شکل گیری انتفاضه سوم را در ۴۸ دقیقه روایت می‌کند.

اکران مستند رؤیای بازگشت در هفتمین جشنواره فیلم عمار

به گزارش ائل ، به نقل از خبرگزاری قدس , سمیه احمدی کارگردان مستند رویای بازگشت در حاشیه اکران این فیلم در هفتمین جشنواره مردمی  فیلم عمار در گفت و گو با خبرنگار ما  گفت: مستند رؤیای بازگشت مستندی 3 اپیزودی است که پروژه بازگشت به سرزمین موعود، درگیری سال های اخیر در مسجد الاقصی و شکل گیری انتفاضه سوم را در 48 دقیقه روایت می‌کند.
 
مستند ساز جوان گفت: من قصد داشتم بحران های منطقه را کنار زده و یک بار دیگر به مسئله فلسطین به عنوان موضوع اصلی جهان اسلام از زاویه ای دیگر نگریسته و آرمان فلسطین را یک بار دیگر بازگو کنم.
 
احمدی در ادامه با اشاره به حضور مستند رویای بازگشت در جشنواره فیلم عمار افزود: به نظر من آرمان فلسطین با فضای جشنواره عمار و جشنواره ای که نام مقاومت و انقلاب اسلامی را یدک می کشد ارتباط مستقیم دارد.
 
وی در ادامه بیان داشت: با شکل گیری جریان انتفاضه سوم، فیلم سازی به شکل جدی به سراغ این موضوع مهم جهان اسلام نرفت، متاسفانه کسی به دنبال بازگو کردن ریشه ها و علل شکل گیری این انتفاضه برای افکار عمومی نبود، تا مردم متوجه عمق ماجرا شوند، در چنین فضایی به نظر می رسید خلع های زیادی وجود دارد. به همین دلیل من به سراغ ساخت این پروژه رفتم.
 
کارگردان مستند رویای بازگشت در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اصلی و راهبردی جهان اسلام تاکید کرده و افزود: مسئله دفاع از فلسطین، مسئله مواجهه دو گفتمان است. یک گفتمان، گفتمان جریان مقاومت است و گفتمان دیگر، گفتمانی است که رژیم صهیونیستی نماینده آن است. ما باید بدانیم که مردم فلسطین به نمایندگی از جهان اسلام در خط اول مبارزه با اشغالگران صهیونیست قرار دارند.
 
این مستند ساز گفت: همه جهان اسلام به هر وسیله ممکن باید به مردم فلسطین کمک کنند ولی متاسفانه ما شاهد آن هستیم که برخی از کشورهای منطقه دست دوستی و مبادلات سیاسی، اقتصادی به این رژیم نامشروع دراز کرده اند.
 
احمدی با اشاره به دفاع ملت ایران از مردم فلسطین ادامه داد:  اگر ما از مردم فلسطین دفاع می کنیم در واقع از هویت و غیرت اسلامی – ایرانی خودمان دفاع می کنیم. مردم ایران به وظیفه دینی و انسانی خود در قبال مردم فلسطین عمل می کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به اهمیت رسانه و بخصوص مدیوم سینما در دنیای امروز گفت: متاسفانه در فضای درگیری های منطقه ما در فضای رسانه ای عقب هستیم. باید در جنگ رسانه ای بر دشمنان خودمان پیروز شویم. همچنین سازماندهی درستی بعد از گذشت چندین دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نداریم.
 
این فیلم ساز در خصوص تفاوت انتفاضه سوم با دو انتفاضه قبلی مردم فلسطین گفت: به نظر من تفاوت آن در بیداری نسل جدید است که بسیار متفاوت تر از نسل قبل بوده و بسیار آگاهانه تر عمل می کند. در دو انتفاضه قبل مردم فلسطین حامیان بین المللی بیشتری داشتند ولی در این انتفاضه جوانان فلسطینی از حمایت های کمتری برخوردارند و این جوانان عملا خودشان کار را جلو می برند و انشاا... پیروز خواهند شد.
 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***