تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

زخم ضعف مدیریت شهری ورزقان که با بارش‌ها سر باز کرد

با گذشت چند ساعت از بارش برف خیابان‌های داخل شهر ورزقان پر از برف بوده و موجب نارضایتی مردم شده است و برف‌روبی داخل شهر فقط با یک دستگاه لودر کوچک انجام می‌شد که آن هم عاجز بود.

زخم ضعف مدیریت شهری ورزقان که با بارش‌ها سر باز کرد

به گزارش ائل ، به نقل از فارس، زمستان فصل زیبایی است؛ فصل بارش برف و سفیدپوش شدن زمین، اما این فصل، دردسرهایی هم به همراه دارد؛ با آغاز بارش ها و نشستن اولین برف بر بام خانه‌های شهروندان و گرایش هوا به سردی، روند عادی زندگی شهرنشینی بر اساس ضعف‌های شهری که دارد، مختل می‌شود.

بارش سنگین برف که در شهرستان ورزقان باریدن گرفت باعث اختلال در تردد خودروها در داخل شهر ورزقان شده است و شهرداری ورزقان  اقدام قابل قبولی در خصوص برف‌روبی خیابان‌های داخل شهر انجام نداده است.

تردد خودروها در داخل شهر ورزقان فقط با زنجیر چرخ ممکن است.

پیش از نیز شهرداری ورزقان در بارش‌های قبلی اقدامی در خور و شایسته را نسبت به برف‌روبی خیابان‌های شهر انجام نداده که این امر موجب آزردگی مردم شده است.

 با گذشت چند ساعت از بارش برف خیابان‌های داخل شهر ورزقان پر از برف بوده و موجب نارضایتی مردم شده است و برف‌روبی داخل شهر فقط با یک دستگاه لودر کوچک انجام می‌شد که آن هم عاجز بود.

ضمن ارج نهادن به تلاش‌های ماموران شهرداری ورزقان لازم است مسئولان امر به ویژه شهرداری ورزقان فکر اساسی برای برف‌روبی این شهر با توجه به سردسیر بودن و بارش‌های سنگین برف اتخاذ کنند.

گفته می‌شود مسئولان شهرداری یک دستگاه گریدر برای این امر اختصاص داده ‌اند که در حال حاضر خراب است. امروز توسط یک دستگاه گریدر راه و ترابری تنها در خیابان‌های اصلی مسیری برای تردد بازگشایی کرده‌اند.

شهرداری ورزقاندیورز برای برف‌روبی از چند دستگاه کوچک اقدام برای برف روبی کرد این ماشین آلات هم از برف‌روبی برف  35 سانتی‌متری عاجز ماندند.

گزارش فارس حاکی است، ورزقان سرزمین طلا و مس ایران از داشتن حداقل امکانات و زیرساخت‌های لازم شهری در محرومیت است و به نظر می‌رسد، برخی مسؤولان و مدیران، مهم‌ترین اولویت‌های عمرانی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و زیربنایی این شهرستان را فراموش کرده‌اند.

شهرستان ورزقان سرزمین طلا و مس ایران دارای منابع طبیعی خدادادی فراوانی است، ولی به نظر می‌آید، برخی نامهربانی‌ها و بلایای طبیعی و انسانی در سال‌های اخیر باعث شده، این شهرستان از داشتن حداقل امکانات و زیرساخت‌های لازم شهری در محرومیت باشد و همچنان همت مسؤولان را می‌طلبد که توجه ویژه‌ای به توسعه همه جانبه این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های بالقوه این منطقه داشته باشند.

یکی از آرزوهای دیرینه‌ هر شهروند ورزقانی و روستایی این شهرستان، آبادانی و توسعه این منطقه بوده و هست، حال پرسش مهمی که در این خصوص مطرح است اینکه، دست‌اندرکاران، مسؤولان و متولیان اجرایی استان چرا به عظمت و ظرفیت‌های این شهرستان کم‌توجهی می‌کنند؟

نکته قابل تامل دیگر اینکه، با وجود این همه اما و اگرهایی که در زمینه‌ توسعه این منطقه در چند دهه اخیر مطرح شده و می‌شود، به نظر می‌رسد، برخی مسؤولان و مدیران، مهم‌ترین اولویت‌های عمرانی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و زیربنایی این شهرستان را فراموش کرده‌اند.

بی‌شک مسؤولان و مدیران استان نیز بر این باورند که با وجود این همه ثروت خدادادی چرا این سرزمین کمتر توسعه یافته و برخی ناملایمات و مشکلات اساسی در این شهرستان همچنان به قوت خود باقی است؟! 

داشتن و به روز کردن امکانات زیرساختی و بهداشتی و زیباسازی و مبلمان شهری، نیاز به توجه بیشتر دارد تا با بهره بردن از امکانات فنی و عمرانی چهره‌ای زیبا را به شهر ورزقان بدهد.با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***