تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

تبریز میزبان هجدهمین جشنواره سراسری کتاب کودک و نوجوان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره سراسری کتاب کودک و نوجوان به مدت ۱۷ دوره در پایتخت برگزار می‌شد که هجدهمین دوره‌ی آن برای اولین بار خارج از پایتخت، در شهر تبریز برگزار می‌شود.

تبریز میزبان هجدهمین جشنواره سراسری کتاب کودک و نوجوان

به گزارش ائل ،  به نقل از ایسنا، هادی یوسف‌زاده در نشستی با اصحاب رسانه به مناسبت برگزاری هجدهمین جشنواره‌ی سراسری کودک و نوجوان اظهار کرد: در این جشنواره، 50 نفر از نویسندگان در استان حضور می‌یابند که از لحظه‌ی ورود این نویسندگان برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده‌ایم تا حضورشان نتایج اثربخشی را داشته باشد.

وی افزود: حضور در مدارس استان، دیدار نویسندگان با معاون عمرانی استاندار و دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه، نشست با اصحاب صنایع و کارآفرینان استان و احصا نیازهایشان به منظور اینکه نویسندگان در نوشته‌های خود به آنان پرداخت کنند، از جمله‌ی برنامه‌های ما برای این نویسندگان است.

یوسف‌زاده در خصوص برگزاری جشن یلدا با حضور نویسندگان، اظهار کرد: این جشن با حضور مربیان و تنی چند از اعضای کانون برگزار می‌شود و همچنین بازدید از شهر تبریز نیز از دیگر برنامه‌های ما برای نویسندگان خواهد بود.

وی تاکید کرد: روز پنجشنبه دوم دی ماه، از ساعت دو الی چهار بعدازظهر نیز مراسم اختتامیه جشنواره‌ی سراسری کتاب کودک و نوجوان در تالار اندیشه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تاثیر حضور نویسندگان در تبریز 2018 نیز اضافه کرد: نویسندگان با حضور در تبریز با این رویداد بزرگ گردشگری اسلامی آشنا شده و فرصتی فراهم است تا این موضوع را در آثارشان بیاورند، از این رو می‌توان از ظزفیت‌های نویسندگان در جهت شناساندن تبریز 2018 استفاده کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه حضور نویسندگان در شهر تبریز یک فرصت است، یادآور شد: سازمان و اداراتی که در تلاش برای ترویج و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس هستند نیز می‌توانند از این فرصت در راستای این هدف استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در استان ما سرانه مطالعه بین کودکان و نوجوانان بیش از سرانه مطالعه ی بزرگسالان است، گفت: به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان‌های تبریز، بناب، میانه و مرند اقدام به تجهیز کتابخانه مدارس و همچنین بیمارستان کودکان این مناطق کرده‌ و همچنین در مناطق محروم شهر تبریز نیز چنین برنامه‌ای را اعمال خواهیم کرد.

وی متذکر شد: در تلاش برای فراهم کردن شرایطی هستیم تا کودکان و نوجوانان با نویسندگان ارتباط برقرار کرده و در این مسیر گام برداند و همچنین در تلاش برای ایجاد و راه‌اندازی سینمای کودک و نوجوان نیز هستیم.

یوسف‌زاده با اشاره به اینکه برخی از خانواده‌ها از نبود کانون پرورش فکری در مناطق خود گلایه می‌کنند، بیان کرد: در راستای ارائه‌ی خدمات به مخاطبان تقاضا داریم فرهنگ‌سراهایی را که بدون استفاده هستند، در اختیار ما قرار بگیرند تا به ارائه‌ی خدمات به قشر کودکان و نوجوانان بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه تمامی کانون‌های پرورش فکری ما در مناطق محروم و جنوبی شهر واقع شده‌اند، اضافه کرد: در تلاش هستیم در نقاطی که افزایش جمعیت داشته است نیز چنین مراکزی را ایجاد کنیم.

گفتنی است؛ هجدهمین جشنواره سراسری کتاب کودک و نوجوان به میزبانی تبریز از تاریخ 30 آذر ماه تا دوم دی ماه سال جاری برگزار شده و ناشران، نویسندگان، شاعران، مترجمان و تصویرگران نیز می‌توانند در این جشنواره‌ی مهم فرهنگی شرکت کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***

Error
Whoops, looks like something went wrong.