تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان آذربایجان شرقی اعلام کرد

آغاز صدور کارنامه الکترونیکی برای بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی از صدور کارنامه الکترونیکی برای بیمه شدگان این صندوق اجتماعی خبر داد.

 آغاز صدور کارنامه الکترونیکی برای بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان

به گزارش ائل به نقل از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی، محمد نظری در حاشیه بررسی مشکلات بیمه شدگان این صندوق در بستان آباد با اعلام این خبر اظهار داشت: با اجرای فاز اول این طرح، استقرار بایگانی متمرکز استانی پروندهای بیمه شدگان تا پایان امسال نهایی می‌شود.

وی، از پیشرفت 70 درصدی طرح تطبیق کارگزاران با دستورالعمل ایجاد مؤسسات کارگزاری بیمه خبر داد و بر ساماندهی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تاکید کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان ادامه داد: 99 درصد کارگزاری‌ها در قالب دهیاری‌ها و تعاونی‌های تولید روستایی و عشایری در سطح استان در طرح ساماندهی قرار دارند.

وی از کسب رتبه اول استانی شهرستان بستان آباد با 16 هزار و 661 بیمه شده معادل 61 درصد جمعیت شهرستان خبر داد و افزود: 199 خانوار از بیمه شدگان روستایی شهرستان بستان‌آباد هم‌اکنون مستمری بگیر صندوق هستند.

نظری در خاتمه تاکید کرد: کشاورزان و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر استان می‌توانند با مراجعه به کارگزاری محل سکونت خود، عضو این صندوق شده و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری فوت بهره‌مند شوند.

اصلاح طرح بازنشستگی صندوق در مجلس

نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از اصلاح و تصویب طرح بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مجلس خبر داد.

محمد وحدتی با بیان اینکه بر اساس این طرح اعضای صندوق با پرداخت 10 سال حق عضویت و برخورداری از 70 سال سن بازنشسته می‌شوند، افزود: این طرح پس از تصویب در مجلس به شورای نگهبان فرستاده شده و در صورت تأیید شورای نگهبان گام مهمی در جهت حمایت از اقشار زحمتکش برداشته می‌شود.

وی، بیمه را پشتوانه مردم دانست و گفت: با پرداخت مستمری برای بازنشستگان و از کار افتادگان، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی از روستاهای شهرستان شاهد بیشترین سالخورده هستیم که باید زیر چتر حمایتی بیمه قرار گیرند، اظهار داشت: باید تلاش شود فرهنگ بیمه همگانی حتی در دورترین روستاها ترویج شود.

وی در پایان خواستار ایجاد کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در بخش تیکمه داش شد و افزود: بیش از 30 هزار نفر در این بخش ساکن هستند که لازم است برای خدمات رسانی بیمه ای در این بخش تلاش شود.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***