تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان در تبریز:

ایران یکی از قدرتمندترین قدرت های اقتصادی در خاورمیانه است/ به خانه یک دوست آمده ایم!

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان ایران را یکی از قدرتمندترین قدرت های اقتصادی در خاورمیانه دانست و گفت: پیش از اعمال تحریم ها، ایران یکی از شرکای قدرتمند تجاری آلمان بود که قصد داریم این مسیر را ادامه دهیم.

ایران یکی از قدرتمندترین قدرت های اقتصادی در خاورمیانه است/ به خانه یک دوست آمده ایم!

به گزارش ائل، اولاف لیز در نشست فعالان اقتصادی، صنعتی ایالت نیدرزاکسن و استان آذربایجان شرقی در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه این سومین سفر هیات سیاسی از طرف نیدرزاکسن به ایران است، اظهار کرد: در تهران هم برنامه دیگری داشتیم که نقطه اوج آن افتتاح دفتر نمایندگی ایالت نیدرزاکسن درایران بود. تاسیس نمایندگی ایالت نیدرزاکسن در ایران این فرصت را به همراه دارد که با هیات های سرمایه گذاری ایرانی و آلمانی با مراجعه به این دفتر می توانند کارهای خود را به آسانی پیش ببرند.

وی هدف از سفر هیات اقتصادی و سیاسی نیدرزاکسن به تبریز را یافتن راه هایی برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی دانست و افزود:  به دلیل وجود روابط دیرینه و تاریخی مردم ایران و آلمان، این سفر فراتر از سفر و ایجاد روابط صرف اقتصادی به شمار می رود.

وی ادامه داد: باید از فرصتی که پس از برجام به دست آمده است، برای توسعه روابط اقتصادی و اجتماعی بین مردم ایران و آلمان استفاده کنیم.

لیز سفر اول به ایران را بسیار موفقیت آمیز عنوان کرد و افزود: سفر ما به تبریز و ایران شامل گفتگوهای خشک تخصصی اقتصادی نمی شود چرا که ما احساس می کنیم به خانه یک دوست آمده ایم.

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان در بخش دیگری از سخنان خود ایران را یکی از قدرتمندترین قدرت های اقتصادی در خاورمیانه دانست و گفت: پیش از اعمال تحریم ها، ایران یکی از شرکای قدرتمند تجاری آلمان بود که قصد داریم این مسیر را ادامه دهیم. بسیاری از ایالت های نیدرزاکسن علاقه به ایجاد روابط مستحکم با شرکت های ایرانی دارند که البته استقبال سرمایه گذاران ایرانی از این نشست حاکی از دوطرفه بودن این علاقه است. 

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی تاریخی ایران یکی از مراکز صنعتی و اقتصادی است، افزود: پس از پیروزی برجام با انتظارات بسیار زیادی برای ایجاد روابط مستحکم گام برداشتیم که فرصت های بزرگی را به همراه داشته است. 

وی تاکید کرد: ما از بخش علمی هم نمایندگانی در این سفر حضور دارند که در کنار روابط اقتصادی روابط علمی نیز توسعه می یابد. هیات نیدرزاکسن شامل بیش از 60 نماینده از شرکت های مختلف می باشد که امیدورام در گفتگوهای رودرور با شرکت های تبریزی فرصت های زیادی برای همکاری های مشترک ایجاد شود.

لیز در پایان با اشاره مختصری به ویژگی های منحصر به فرد ایالت نیدرزاکسن گفت: ایالت نیدرزاکسن در بخش کشاورزی و تولیدات صنایع غذایی و ماشین آلات کشاورزی ایالت شماره یک در آلمان است که از این نطر فرصت های همکاری زیادی با استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

وزیر اقتصاد ایالت نیدرزاکسن آلمان افزود:  این ایالت در بخش انرژی های تجدیدپذیر به خصوص انرژی بادی در آلمان شماره یک است . در بخش حمل و نقل نیز بسیار فعال هستیم به طوری که مقر اصلی شرکت فولوکس واگن در ایالت نیدرزاکسن است و با توجه به اینکه صنعت خودروسازی در استان آذربایجان شرقی نیز حرف زیادی برای گفتن دارد این سفر شروعی برای ارتباطات آینده خواهد بود. 





با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***