تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

با مشارکت بنیاد برکت اتفاق افتاد

اشتغال‌زایی برای ۸۰ نفر در مناطق محروم شهر اهر

شرکت قند و شکر قانع اهر که با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) احیا شده، زمینه‌ی اشتغال مستقیم بیش از ۸۰ نفر را در مناطق محروم این شهر فراهم کرده است.

اشتغال‌زایی برای ۸۰ نفر در مناطق محروم شهر اهر

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، ابوالفضل نصیری مدیرعامل شرکت قند و شکر قانع اهر اظهار داشت: همکاری بنیاد برکت با ما از سال 93 آغاز شده و در پی این اتفاق علاوه بر توانمندسازی اقتصادی مناطق محروم این شهر، امکان اشتغال 80 نفر به‌طور مستقیم در کارخانه فراهم شده است.

وی تصریح کرد: این بنگاه اقتصادی که به کمک بنیاد برکت اداره می‌شود، بزرگ‌ترین کارخانه‌ی تصفیه‌ی شکر بخش خصوصی کشور خواهد بود.

نصیری افزود: بعد از بهره‌برداری از واحد دوم‌ این کارخانه، برای 330 نفر دیگر هم فرصت اشتغال ایجاد خواهد شد.

نصیری با اعلام رقم برنامه‌ی تولید روزانه‌ی 500 تنی کارخانه، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت به نوعی برای ما حکم ناجی را داشت. چرا که کارخانه‌ی قانع در سال 90، به خاطر تورم ناگهانی اقتصادی، دچار بحران و کاهش نقدینگی شد و اگر مشارکت و کمک بنیاد برکت نبود، امکان راه‌اندازی طرح فراهم نمی‌شد.

حسن‌پور مدیر مالی کارخانه قانع هم گفت: شرکت ما در داخل کشور بازار خوبی دارد و به محض راه‌اندازی طرح می‌توانیم به صادرات محصولات‌مان هم فکر کنیم.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اجرای 267 طرح توانمندسازی اقتصادی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته‌ی کشور با حجم سرمایه‌گذاری 48 هزار و 770 میلیارد ریال توانسته است برای 166 هزار و 642 نفر در استان‌های مختلف فرصت شغلی ایجاد کند و قدم‌های بزرگی در مسیر محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار کشور بردارد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***