تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد

لزوم توجه صادرکنندگان آذری به بازار روسیه/ آغاز فعالیت نخستین هولدینگ صادراتی روسیه

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر ضرورت افزایش صادرات غیرنفتی استان، خواستار توجه بیشتر صادرکنندگان استان به بازار روسیه شد.

لزوم توجه صادرکنندگان آذری به بازار روسیه/ آغاز فعالیت نخستین هولدینگ صادراتی روسیه

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی،علی نواداد در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان، اظهار داشت: در شرایطی که صادرات مرکبات از جنوب کشور به روسیه دارای توجیه اقتصادی است، صادرات این اقلام از آذربایجان شرقی بدون شک سود بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به انتخاب استان آذربایجان شرقی به عنوان استان پایلوت در بحث اقتصاد مقاومتی از سوی هیات دولت، گفت: در سایه این موضوع حمایت بیشتر دولت از فعالان اقتصادی و صادرکنندگان این استان قابل پیش بینی است.

نواداد با تاکید بر جمع‌بندی و ارایه طرح‌های مختلف حمایتی توسط کارگروه صادرات غیرنفتی استان، افزود: جلسات این کارگروه جهت افزایش روزافزون صادرات غیرنفتی استان باید خروجی داشته باشد.

وی، حضور بخش خصوصی را در این کارگروه ضروری و سودبخش عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی نیازمند حمایت بوده و در سال جاری این موضوع به جهت تحقق اقتصاد مقاومتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی همچنین بر فعالیت مستمر گمرک بار هوایی (کارگو) تاکید کرد و آن را از نیازهای اصلی صادرات از استان برشمرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز از تشکیل میزهای صادرات به روسیه، عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان و آفریقا در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: اتاق بازرگانی تبریز به عنوان پارلمان بخش خصوصی، هدایت این میزها را بر عهده خواهد داشت.

حسین نجاتی همچنین اعلام کرد: اولین هولدینگ صادراتی روسیه فعالیت خود را در تاتارستان و روسیه آغاز کرده است و افزایش صادرات غیرنفتی این استان تا سه میلیارد دلار را دنبال می‌کند.

وی میزان صادرات غیرنفتی این استان در سال گذشته را 2 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است به دلیل تحریم‌ها، فرش دستبافت آذربایجان شرقی و کنسانتره مس با تولید سالانه 270 هزار تن به عنوان مزیت‌های صادراتی این استان، با مشکل صادرات مواجه بود.

در این جلسه نمایندگان تشکل‌های صادراتی آذربایجان‌شرقی برخی مشکلات پیش روی صادرات غیرنفتی را در بخش‌های مختلف بیان کردند.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***