تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز:

مدافعان حرم، الگوی نسل سوم و چهارم انقلاب هستند/فرهنگ شهدا سرچشمه فرهنگ پویا و سالم جامعه است

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: دشمن با برنامه های خود برای ممانعت از تربیت نیروهای ایثارگر و شهادت طلب در بین نسل سوم و چهارم انقلاب تلاش های زیادی کرد اما حضور و شهادت فرزندانی از همین نسل در جبهه مقاومت مایه آبرو و الگوسازی است.

 مدافعان حرم، الگوی نسل سوم و چهارم انقلاب هستند/فرهنگ شهدا سرچشمه فرهنگ پویا و سالم جامعه است

به گزارش ائل  به نقل از کمیته اطلاع رسانی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا، حسین آذرنیا با حضور در جمع اعضای دبیرخانه این همایش اظهار داشت: شهدای مدافع حرم به عینه پاسخ دندان شکنی به یاوه گویی های دشمن دادند و ثابت کردند فرهنگ و سبک زندگی شهدا در بین جوانان ما بیشتر از سایر اقشار جامعه جاری و ساری است.

وی افزود: اگر بتوانیم ارتباط عاشقانه ای با شهدا برقرار کنیم مطمئنا ارتباط ما با آنان می تواند راهگشا باشد و امروز اگر از گزند برخی کارها در امان مانده‌ایم به برکت خون شهداست.

آذرنیا بیان داشت: این عزیزان الگوهای ما هستند و هر کس ادعا می کند الگویی ندارد باید بداند که او هم در نهانخانه فکر خود متاثر از افکار و کارهای افرادیست که زمانی پز روشنفکری داده اند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با تاکید بر داشتن خروجی در برگزاری چنین همایش هایی گفت: باید سعی کنیم در برگزاری چنین همایشی نسبت به ایجاد راهی برای عینیت بخشیدن به نتایج آن در جامعه و جوانان اقدام عملی صورت دهیم زیرا فرزندان ما نباید با دارا بودن چنین الگوهای ارزشمند و قابل احترامی به دنبال شخصیت ها و قهرمان های ساخته و پرداخته فرهنگ های بیگانه بروند.

آذرنیا افزود: ما به عنوان کسانی که متولی امور فرهنگی در شهر و دیار خود هستیم در قبال آینده جامعه خود مسئولیم و عدم فعالیت در این حوزه و غفلت از الگوهای معنوی موجب می شود تا در پیشگاه خداوند متعال نسبت به سرنوشت مردم خود پاسخگو باشیم.

وی ابراز داشت: امثال حامد جوانی و صادق اکبری از جمله همین جوانانی هستند که در بیداد هجمه های دشمنان و بدخواهان نظام علیه پشتوانه های جوان آن، پا در راهی گذاشتند که ادامه راه شهدای کربلا و شهدای دفاع مقدس بود و مرز فکری خود را با دیگران روشن کردند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ادامه داد: اگر صحبت امروز همه، فرهنگ است باید بگوییم فرهنگ همین است و اگر دنبال آن نرویم پس باید فرهنگ را در کجا جستجو کنیم؛ فرهنگ شهدا سرچشمه فرهنگ پویا و سالم جامعه ماست.

آذرنیا تصریح کرد: در فرهنگ شهدا عامل بودن به گفته ها رمز موفقیت آنان در نفوذ بر دلها بود و اگر امروز برخی اتفاقات موجب ناراحتی مردم از برخی مسئولان گشته به خاطر عدم اعتقاد و التزام آن دسته از مسئولان به راهی است که مردم را به آن ترغیب می کنند.

وی همچنین گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید الگوهای ساده زیستی، ایثار، فداکاری، تعهد و دیگر موارد را که در شهدا و امام شهدا متبلور بود به مردم و جوانان بشناسانند همچنان که امام راحل(ره) با یک صندلی ساده و خانه محقر سیاست نوینی در معادلات جهانی پی ریزی کردند و شهدا نیز چون ایشان را عامل به فرمایشاتشان می دیدند قدم در راهی که ایشان طرح ریزی کرده بودند گذاشتند.

دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از روند کارهای همایش گفت: کلید برگزاری همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا 22 اسفند ماه 94 زده شد و تندیس و نشان این همایش نیز 25 اسفند در حضور استاندار آذربایجان شرقی رونمایی و با نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به سال " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" درصدد نقش آفرینی این همایش برای تحقق منویات معظم له بر آمدیم.

قدیر فرامرزی ابراز داشت: خوشبختانه با موافقت بنیاد شهید کشور که پس از بررسی اهداف و محورهای این همایش ملی توسط کارشناسان انجام شد، بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به عنوان دبیرخانه دایمی این همایش در سطح کشور انتخاب شد.

وی افزود: شهدا مصداق بارز عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار سال هستند و شهدای حال حاضر مدافع حرم نیز در زندگی شخصی خود به این سبک زندگی جامه عمل پوشانده اند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ادامه داد: پس از مقوله ترویج فرهنگ و سبک زندگی شهدا آن چه مورد توجه ماست و در صدد تولید محتوا در آن حوزه هستیم حوزه کودک و نوجوان است تا با درک ظرایف و پیچیدگی های روحی و روانی این قشر از جامعه نسبت به تولید آثار فرهنگی مرتبط با گروه سنی آنان اقدام کنیم و در این زمینه علاقمند به استفاده از توان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز هستیم.

رئیس کمیته اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا نیز در سخنانی گفت: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری از بدو تاسیس تاکنون ارتباط ناگسستنی ای با بنیاد شهید استان در خصوص نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته اند و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

غلامرضا فرشباف اظهار داشت: از زمانی که فکر برگزاری این همایش به ذهنمان خطور کرده است نفس و همراهی روح شهیدان را در کنار خود حس کرده ایم و در سایه هدایت آنان کارها پیش می رود.

وی افزود: خوشحالیم برای اولین بار در شهر اولین ها تبریز، همایشی با عنوان فرهنگ و سبک زندگی شهدا را در دست اجرا داریم و بزرگانی که در جریان برگزاری این رویداد فرهنگی قرار گرفته اند آن را مورد تمجید و تقدیر قرار داده اند چرا که آغازی برای بازشناسی راه و روش زندگی شهداست.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***