تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

صهیونیست‌ها اراضی یک خانواده فلسطینی در قدس شرقی را مصادره کردند

نیروهای اشغالگر اسرائیل یک زمین به‌مساحت ۳ دونم (هر دونم معادل ۱۰۰۰ مترمربع) در محله الشیخ جراح واقع در قدس شرقی را مصادره کردند.

 صهیونیست‌ها اراضی یک خانواده فلسطینی در قدس شرقی را مصادره کردند

به گزارش ائل تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطین نوشت، نیروهای اشغالگر اسرائیل یک زمین به‌مساحت 3 دونم متعلق به خانواده محمد ابوطاعه را بدون هیچ‌گونه دستور قضایی مصادره کردند و آن را به سازمان شهرک سازی «اماناه» جهت ساخت معبد یهودیان تحویل دادند.

بر اساس این گزارش، این قضیه ایفای نقش ارتش رژیم اشغالگر در غصب اراضی فلسطینیان و تحویل آن به سازمان‌های شهرک سازی را نشان می‌دهد.

محمد ابوطاعه که اسناد مالکیت این زمین را در اختیار دارد و نشان می‌دهد که این زمین از پدربزرگش به وی رسیده است، در این باره گفت: شهرک نشینان با حمایت نیروهای پلیس رژیم اشغالگر و بدون هیچ‌گونه دستور قضایی زمین مرا غصب کردند.

ادامه بازداشت فلسطینیان در کرانه باختری و قدس

نیروهای اشغالگر اسرائیل بامداد امروز دوشنبه نیز چند فلسطینی را در شهرهای کرانه باختری و قدس اشغالی بازداشت کردند.

صهیونیست‌ها در استان نابلس «ثابت نصار» از شهرک مادما در جنوب این شهر و در شهرک بیت زیت در شمال رام‌الله نیز یک دانشجوی دختر به‌نام «آلاء عساف» را بازداشت کردند.

نظامیان صهیونیست در استان قدس نیز فراس محمود و محمود عطیه را در شهرک العیساویه، محمد مشاهره از جبل المکبر و رامی محمد عوده را از اردوگاه قلندیا در شمال قدس بازداشت کردند.

یک گروه از نیروهای ارتش رژیم اشغالگر نیز به شهرک دیر ابومشعل نزدیک رام‌الله یورش برده دو تن از شهروندان فلسطینی را بازداشت کرد.

همچنین نیروهای اشغالگر به اردوگاه العروب نزدیک الخلیل و منازل خانواده‌های حلایقه و جوابره یورش بردند.

تیراندازی صهیونیست‌ها به‌سمت کشاورزان فلسطینی در شرق خان‌یونس

نیروهای اشغالگر اسرائیل امروز دوشنبه نیز به‌سمت کشاورزان فلسطینی در شرق شهرک خزاعه واقع در شرق خان‌یونس در جنوب نوار غزه آتش گشودند.

شاهدان عینی گفتند که برجهای مراقبت نظامی اسرائیل واقع در نوار مرزی شرق خزاعه به‌سمت کشاورزانی که سعی داشتند به زمین‌های خود وارد شوند، آتش گشوده آنها را وادار به ترک زمینهایشان کردند.

فلسطینیان برای برگزاری شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین آماده می‌شوند

ستاد هماهنگی برگزاری مراسم شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین روز یکشنبه فعالیت‌های خود را آغاز کرد.
این اقدام در حضور تعدادی از مسئولان فلسطینی صورت گرفت و در جریان آن از "سند اصول ملی" رونمایی شد.

شرکت کنندگان در مراسم رونمایی از این سند زیر آن را امضا کردند که نخستین آنان دکتر احمد بحر معاون دوم رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین بود، این سند همچنین به امضای اعضای ستاد یادشده و تعدادی از رهبران و نمایندگان گروه‌های فلسطینی و مسئولان نهادها و سازمان‌ها و ارگان‌های فلسطینی رسید.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این سند بر حق ملت فلسطین در سرزمینش و حق بازگشت آوارگان فلسطینی و پرداخت غرامت به آنان تأکید می‌ورزد.

در سند اصول ملی آمده است که پایبندی به تمامی بندهای این سند وظیفه ملی آحاد مسئولان و توده‌های مردمی فلسطین است و هر کس آن را نادیده انگارد به سرزمین فلسطین و ملت آن خیانت کرده است.

از سوی  دیگر، رئیس دایره امور آوارگان جنبش مقاومت اسلامی حماس گفت: «ما ضمن یادآوری سالروز فاجعه اشغال فلسطین با خانواده محمد ابوهندی به‌خاطر مصیبت وارده ابراز همدردی می‌کنیم».

عصام عدوان با ایراد نطقی در این مراسم، دولت رامی حمدالله را مسئول این فاجعه غمبار خواند و خواستار استعفای هرچه فوری آن شد.

ستاد مذکور که دایره امور آوارگان حماس یکی از شاخه‌های آن به شمار می‌رود، متشکل از مسئولان و نمایندگان گروه‌های فلسطینی، سازمان‌های رسمی، ارگان‌های دولتی، نهادهای جامعه مدنی، اتحادیه‌های صنفی، انجمن‌ها و مراکز آموزشی، تشکل‌های دانشجویی و نهادهای متولی امور بانوان است.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***