تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حمله شهردار لندن به اوباما

بوریس جانسون، شهردار بانفوذ لندن رئیس‌جمهوری آمریکا را به دلیل "ریاکاری" به باد انتقاد گرفت. براساس گزارش‌ها، باراک اوباما ماه دیگر به بریتانیا سفر می‌کند تا مساله ماندن این کشور در اتحادیه اروپا را مطرح سازد.

حمله شهردار لندن به اوباما

به گزارش ائل به نقل از ایسنا، بوریس جانسون، شهردار لندن که از حامیان خروج کشورش از اتحادیه اروپاست، با ارسال یادداشتی برای دیلی تلگراف نوشت: آنچه از طرف عمو سام (نماد شخصیتی و تجسم ملیت برای دولت فدرال ایالات متحده آمریکا) به طرف ما می‌آید، ریاکاری ظالمانه و گزاف است.

 
وی افزود: آیا می‌توانید متصور شوید که آمریکایی‌ها دموکراسی خودشان را به آن نظامی که ما در اتحادیه اروپا داریم، عرضه می‌کنند؟ این کشوری است که از امتناع شکوهمند خود برای پذیرش کنترل خارجی متولد شد.
 
جانسون در ادامه به این نکته اشاره کرد که ایالات متحده نمی‌پذیرد که شهروندانش هدف احتمالی احکام دادگاه جرایم بین‌المللی قرار بگیرند و احکام آن را به رسمیت نمی‌شناسد.
 
وی گفت: آمریکایی‌ها با وادار کردن ما به ماندن در ساختار فدرالی اتحادیه اروپا، ما را به سمت راهی ترغیب می‌کنند که خودشان هرگز آرزوی پیمودن آن را نداشتند. این به دلیل آن است که آنها کشوری هستند که به آزادی رسیدند. گاهی اوقات آنها فراموش می‌کنند که ما هم کاملا به آزادی علاقه‌مندیم.
 
روزنامه ایندیپندنت یکشنبه نوشت، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا که حامی ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپاست، احتمالا اواخر آوریل به لندن می‌آید. این سفر دو ماه پیش از برگزاری رفراندوم 23 ژوئن برای تعیین ماندن/رفتن بریتانیا از اتحادیه اروپای 28 عضوی انجام می‌شود. اصطلاحا به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا "بریگزیت" گفته می‌شود.
 
سخنگوی دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس از اظهارنظر درباره این گزارش اجتناب کرد. با این حال فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس گفته است که شنیدن اظهارات سایر کشورها در این مورد هم اهمیت دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***