تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پایانه مرکزی تبریز خبر داد؛

راه‌ آهن میانه-تبریز در حال ریل گذاری/ فرودگاه تبریز بازسازی می شود

وزیر راه و شهرسازی از ریل گذاری راه آهن میانه -تبریز و پیگیری مقدمات بازسازی هفت فرودگاه اصلی کشور، از جمله فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز خبر داد.

راه‌ آهن میانه-تبریز در حال ریل گذاری/ فرودگاه تبریز بازسازی می شود

به گزارش ائل به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز،عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری از پروژه پایانه مرکزی تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: تبریز یک رکن مهم از اهداف توسعه و امنیت ایران است؛ از این رو ، نگاه‌مان به این شهر باید فراتر از یک نگرش  منطقه‌ای باشد.

 وی  با بیان این‌که جایگاه اجتماعی و سیاسی تبریز، در تاریخ ایران، فراتر از یک شهر است، گفت:  توجه به تبریز، در واقع پاسداشت فرهنگ ایران‌زمین است.

 وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بعد از برجام، بحث عمده ما بازگشت به نقطه تعادل منطقه‌ای است، در این میان، کریدور شمال غرب ایران با محوریت آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز، نقش مهمی را عهده دار است.

 آخوندی افزود: رویکردهای اجرایی وزارت راه و شهرسازی در شمال غرب کشور، این نقطه تعادل را مد نظر قرار داده است.

 وی تصریح کرد: در این راستا، بازسازی هفت فرودگاه بین‌المللی کشورمان مورد توجه قرار گرفته که فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز از آن جمله است.

 وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که به همین منظور، مذاکراتی با آلمانی‌ها و ایتالیا صورت گرفته است،  افزود:  این اتفاق مهم در پیگیری اهداف گردشگری تبریز 2018 بسیار کارساز و تحول‌آفرین خواهد بود؛ به همین منظور هماهنگی‌های مقدماتی با استاندار آذربایجان‌شرقی و شهردار تلاشگر صورت گرفته است .

 آخوندی ادامه داد: اقدامات شهرداری تبریز نیز همین نگاه منطقه‌ای را مد نظر دارد و در این میان، مدیریت شهردار توانمند این شهر، قابل تقدیر است.

 وی یادآور شد: خوشبختانه پروژه‌ راه‌آهن میانه-تبریز، با تامین زیرساخت‌های مورد نیاز، با سرعت مناسبی در مرحله ریل‌گذاری است.

 وزیر راه و شهرسازی در ادامه پروژه پایانه مرکزی تبریز را ارزشمند و زیبا خواند و افزود: ایجاد یکپارچگی بین این مرکز تا پروژه قطار شهری و مسیرهای تردد بین شهری از قبیل خطوط هوایی و ریلی ضروری است.

 آخوندی با اشاره به سکونت نیمی از جمعیت استان در تبریز اظهار داشت: این حجم از تمرکز جمعیت در تبریز،  ایجاب می‌کند که یک شبکه حمل و نقل ریلی بین تبریز و شهرهای پیرامون ایجاد شود؛ به این ترتیب، می‌توان از سرازیر شدن مهاجرت‌های بی‌رویه به شهر تبریز جلوگیری کرد.

 وی یادآور شد: وسعت و جمعیت شهر تبریز به قدری زیاد است که می‌توان در راستای اجرای طرح جامع ترافیک شهر، دو ترمینال برای شهر تعریف و طراحی کرد.

 وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمهیدات وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن گفت: با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی و اخذ مصوبه جدید، ارایه تسهیلات در مرکز بافت‌های میانی کلانشهرها به مبلغ120 میلیون تومان و در بافت‌های میانی سایر شهرها به مبلغ 80 میلیون تومان مورد توجه قرار گرفته شده که در صورت اجرا،  توسعه شهرها را را از درون فعال خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***