تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نفت اوپک ۳۵ دلاری شد

قیمت نفت اوپک در جدیدترین به روز رسانی سایت سازمان اوپک با ۶۴ سنت افزایش به ۳۵.۰۷ دلار در هر بشکه رسید که بیشترین قیمت این نوع نفت در سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رود.

نفت اوپک ۳۵ دلاری شد

به گزارش ائل به نقل از فارس، سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان، 3شنبه 18 اسفند ماه با 64 سنت افزایش نسبت به قیمت دوشنبه 35.07 دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک روز دوشنبه 34.43 دلار در هر بشکه فروخته شد. کمترین قیمت نفت اوپک که تاکنون ثبت شده است به چهارشنبه 20 ژانویه برابر با 30 دیماه بازمی‌گردد که 22.48 دلار در هر بشکه فروخته شد که کمترین قیمت سبد نفتی اوپک از سال 2003 تاکنون به شمار می‌رود.

سبد نفتی اوپک سال 2016 را با 31.79 دلار آغاز کرد که تا چند اخیر بالاترین قیمت سال بود اما از چهارم مارس یعنی جمعه گذشته رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت شکست و امروز به بیش از 35 دلار رسید.

متوسط قیمت نفت اوپک در سال 2016 تاکنون 28.30 دلار در هر بشکه بوده است که کمترین قیمت آن از سال 2004 به شمار می رود.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***