تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

گزارش ائل از آیین تودیع و معارفه مرد اول دستگاه قضا در آذربایجان شرقی؛

روایت حجت الاسلام شریفی از هشت سال سکانداری دادگستری آذربایجان شرقی / حجت الاسلام مظفری: برای امنیت و آرامش آذربایجان شرقی همه تلاش خود را به کار خواهم بست

حجت الاسلام شریفی، رئیس سابق دادگستری استان تاکید کرد: در طول این هشت سال کم کردن آمار ۱۱۷ هزار پرونده کار ساده ای نیست اما همکاران زحمت کش این دستگاه با تلاش فراوان به این مهم دست یافتند.

روایت حجت الاسلام  شریفی از هشت سال سکانداری دادگستری آذربایجان شرقی / حجت الاسلام مظفری: برای امنیت و آرامش آذربایجان شرقی همه تلاش خود را به کار خواهم بست

به گزارش خبرنگار ائل، حجت الاسلام مالک اژدر شریفی در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با ارائه گزارش عملکردی از دوره هشت ساله ریاست خود در این دستگاه گفت: در حوزه منابع انسانی زمانی که در سال 85 ریاست را تحویل گرفتم حدود 327 نفر همکار قضایی داشتیم که اکنون این تعداد به 418 نفر رسیده است و هم چنین همکاران اداری نیز از یک هزار نفر، اکنون به یک هزار و 537 نفر رسیده است.

وی در خصوص تعداد شعبات دادگستری استان نیز افزود: در سال 85، 114 شعبه جزایی و حقوقی در سطح استان داشتیم که اکنون این رقم به 142 شعبه رسیده است که در مجموع واحدهای قضایی استان از 229 شعبه به 358 واحد افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: در طول این هشت سال  کم کردن آمار 117 هزار پرونده کار ساده ای نیست اما همکاران زحمت کش این دستگاه با تلاش فراوان به این مهم دست یافتند.

حجت الاسلام شریفی هم چنین اظهار داشت: ارجاع رسیدگی به پرونده های اظهارنامه های مالیاتی به سازمان اسناد و هم چنین اجرایی کردن قانون پیش فروش آپارتمان ها نیز از جمله اقدامات مهم این دستگاه در هشت سال گذشته بوده است.

رئیس سابق دادگستری استان در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: پالایش بایگانی راکد پرونده های قضایی از جمله اقدامات مهم دیگری بود که در طول سال های گذشته انجام گرفت.

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات حجت الاسلام شریفی تاکید کرد: زمانی که به استانداری آذربایجان شرقی راه یافتیم به دلیل  مشکلات اقتصادی چندین موسسه مالی و شبه بانکی با مشکل مواجه بودند و حتی سه موسسه بالای 40 هزار نفر را در این مشکلات درگیر کرده بودند.

وی افزود: با جلساتی که با دادگستری استان تشکیل دادیم توانستیم تقریبا بیشتر مشکلات این موسسات را حل کنیم.

وی اظهار داشت: دو سال پیش با اعتصاب های بی شمار کارگران مواجه بودیم که اکنون باررسیدگی به این مسائل تعداد این اعتراض ها بسیار کاهش یافته است.

جبارزاده گفت: تلاش های فراوان انجام گرفته در سال های گذشته باعث شد که استان ما در سال 93 به عنوان استان برتر از لحاظ امنتی و برتر در کاهش جرایم و مبارزه با قاچاق کالا معرفی شود.

حجت الاسلام علی مظفری، رئیس جدید دادگستری استان نیز در پایان این مراسم با تقدیر و تشکر از زحمات حجت الاسلام شریفی خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست تا آن طور که شایسته مردمان غیور این سرزمین است استانی امن و آرام برایشان فراهم کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***