تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نویسنده اسپانیایی در دانشگاه تبریز:

سیاست خارجی آمریکا تحت سیطره اسرائیل است / داعش و النصره توسط موساد برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه ایجاد شده اند

نویسنده اسپانیایی ضد صهیونیست با بیان اینکه اسرائیل در کنگره و مراکز تصمیم گیری سیاسی آمریکا رخنه کرده است، گفت: تمام سیاست های خارجی آمریکا تحت سیطره اسرائیل است.

 سیاست خارجی آمریکا تحت سیطره اسرائیل است / داعش و النصره توسط موساد برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه ایجاد شده اند

به گزارش خبرنگار ائل مانوئل گالیانا روس در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با معرفی خود و اشاره به کتاب هایی که در طی سال های اخیر نگاشته است، اظهار کرد: در مادرید اسپانیا متولد شدم و به دلیل شرایط بد مالی مجبور شدم تا تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده اقتصاد رها کرده و به دنبال شغل باشم، وقتی 18 سال داشتم وارد شرکتی چند ملیتی در اسپانیا شده و شروع به کار کردم و تا سال 1989 در همین شرکت مشغول فعالیت بودم به طوری که در طی سال 1981به بیش از 50 کشور جهان مسافرت کاری داشتم. 

وی افزود: پس از اینکه از این شرکت خارج شدم، از دهه نود تا سال 2010 در یک کمپانی آمریکایی مشغول به کار شدم.

وی با بیان اینکه در سال 2007 کتاب "بحران جهانی" را نوشتم، ادامه داد: موضوع اصلی این کتاب پیرامون نقش غرب و فعالیت های آن در ایجاد بحران های مختلف در جهان بود که در سال 2010 نیز کتاب "بحران جهانی2 "را منتشر کردم که در رابطه با بحث جهانی سازی و صهیونیست بود و به دلیل نگاشتن این کتاب مرا از کار اخراج کردند.

گالیاناروس با اشاره به دعوت خود به ایران چنین توضیح داد: پس از این اتفاقات کتاب "نظم نوین جهانی" را نگاشتم که پس از نوشتن این کتاب برای ترجمه این کتاب به زبان فارسی و هم چنین شرکت در کنفرانس به ایران دعوت شدم.

در حال حاضر اوضاع خفگان نسبت به انتقاد از اسرائیل در غرب وجود دارد

وی با اشاره به وجود بی عدالتی محض در غرب افزود: در حال حاضر اوضاع خفگان نسبت به انتقاد از اسرائیل در غرب وجود دارد به طوری که اگر در یکی از این کشورها نسبت به اسرائیل انتقادی مطرح شود انگ یهودستیزی به آن فرد زده شده و خیلی راحت او را زندانی خواهند کرد.

این نویسنده اسپانیایی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: بین صهیونیست و یهودیت تفاوت بسیار وجود دارد به گونه ای که افرادی که اکنون در سرزمین های اشغالی که اسرائیل از آن خود کرده است زندگی می کنند هیچ کدام اصلیتشان به فلسطین و یهودیان آن زمان بر نمی گردد.

گالیاناروس ادامه داد: به یهودیانی که هم اکنون در اسرائیل زندگی می کنند یهودیان اشکنازی می گویند که نژاد این افراد به منطقه ای بین گرجستان و اوکراین برمی گردد که حکومت پادشاهی در آن جا حکم فرما بود و تا سال 700هیچ دین توحیدی نداشتند تا اینکه تصمیم گرفتند برای جلوگیری از پرداخت مالیات دینی برای خود برگزیدنند که بعدها نیز به روسیه و اروپای شرقی مهاجرت کردند.

وی با اشاره به اعتقادات سست یهودیان حاضر در اسرائیل گفت: 80 درصد از آنان یا به وجود خدا اعتقادی ندارند و یا به اصطلاح ندانم گرا هستند و از 20 درصد  باقی مانده نیز برخی اعتقاد به تورات و برخی اعتقاد به تلمود دارند. 

وی در رابطه با تفاوت بین تورات و تلمود تشریح کرد: تورات از زمان حضرت موسی باقی مانده است اما تلمود بعدها توسط خاخامی با هدف گسترش نفرت علیه مسیحیان نوشته شده است.

اسرائیل تنها به دنبال سیطره بر ثروت و مراکز قدرت جهانی است اما محکوم به نابودی است

این نویسنده اسپانیایی با بیان اینکه اسرائیل تنها به دنبال سیطره بر ثروت و مراکز قدرت جهانی است، گفت: اسرائیل  در تلاش است تا ذهن ها را تحت کنترل خود بگیرد اما آینده خوبی برای اسرائیل وجود ندارد و این رژیم محکوم به نابودی است.

گالیاناروس هم چنین تاکید کرد: هم اکنون سیاست خارجی آمریکا تحت سیطره کامل اسرائیل است چرا که صهیونیستها در کنگره و سنای آمریکا و در تمامی مراکز قدرت تصمیم گیری امریکا نفوذ کرده اند.

تحقق توافق هسته ای ایران با حضور اسرائیل در آمریکا و اروپا بسیار سخت خواهد بود

وی توافق هسته ای ایران با 5+1 را با حضور اسرائیل در امریکا و اروپا بسیار سخت پنداشت و گفت: متاسفانه سیاست خارجی آمریکا به کلی تحت نفوذ اسرائیل قرار دارد و کشوری که به دلیل نفوذ اسرائیل اقدامات داعش را  تایید می کند مسلما نمی تواند دوست ایران باشد.

وی اسرائیل را رژیمی غیراخلاقی خواند و افزود: آینده خوبی برای اسرائیل نمی بینم و این دولت یا باید ماهیت جنایتکار خود را تغییر دهد و یا محکوم به شکست و نابودی خواهد بود.

داعش و النصره توسط موساد برای ایجاد ناامنی در خاورمیانه ایجاد شده اند

وی تاکید کرد: گروه هایی چون داعش و النصره هیولاهایی هستند که توسط موساد اسرائیل برای ایجاد ناامنی در منطقه خاورمیانه و همچنین در ادامه همان هدف سیطره بر جهان ایجاد شده اند .

گالیاناروس در رابطه با علت سکوت غرب در برابر جنایات اسرائیل چنین گفت: دولتمردان غربی اکثرا افرادی غیراخلاقی هستند و علت اینکه در برابر اسرائیل سکوت می کنند این است که این رژیم از غربی ها آتوهایی دارد که غرب به خاطرترس از فاش شدن آن ها در برابر آنان سکوت می کند.

وی هم جنین در پایان نسبت به نظر خود در مورد بیانیه لوزان سوئیس گفت: نظرم همان نظری است که آیت الله خامنه ای، رهبر ایران مطرح کردند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***