تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات؛

پایگاه خبری ائل مجوز گرفت

هیئت نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز خود با صدور مجوز فعالیت ائل خبر موافقت کرد.

پایگاه خبری ائل مجوز گرفت

به گزارش ائل، هیئت نظارت بر مطبوعات امروز تشکیل جلسه داده و به تعدادی از تقاضاهای صدور مجوز رسیدگی کرد.

پرونده ائل هم که از خردادماه درخواست خود جهت موافقت هیئت نظارت بر مطبوعات برای فعالیت به عنوان پایگاه خبری اینترنتی را از طریق سامانه جامع رسانه های کشور ارائه داده بود؛ مورد بررسی قرار گرفته و با موافقت این هیئت مجوز فعالیت دریافت کرد.

سجاد حسین زاده، صاحب امتیاز و مدیرمسئول ائل خبر با تائید صدور مجوز برای این پایگاه خبری از رفع اندک نواقص موجود در قالب و ایجاد بخش های جدید پایگاه خبری ائل خبر به آدرس www.elpress.ir در آینده نزدیک خبر داده و گفت: این پایگاه خبری که از خرداد ماه 93 و همزمان با نیمه شعبان ولادت با سعادت منجی عالم بشریت فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرده و خوشبختانه توانسته است در جذب مخاطب موفق عمل کند.

وی  تقویت بخش خبری شهرستان های آذربایجان شرقی و دیگر استان های شمال غرب کشورمان و راه اندازی برخی بخش های مبتکرانه جدید از جمله سرویس چندرسانه ای با محوریت تولید و انتشار کاریکاتور، اینفوگرافیک و فیلم های مستند، روایی و کلیپ و پادکست را از دیگر برنامه های مدنظر برای تقویت پایگاه خبری ائل اعلام کرد.

حسین زاده با بیان اینکه ائل رسانه ای مستقل و فارغ از وابستگی به نهادها، جناح ها و اشخاص است؛ پایبندی به اصول انقلابی را مهمترین خط مشی پایگاه خبری ائل اعلام کرده و رویکرد ائل را انتقاد منصفانه دانست.

این گزارش می افزاید؛ بر اساس ماده الحاقی به قانون مطبوعات، پایگاه های خبری اینترنتی دارای مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات، مشمول حقوق و شرایط مطرح شده در این قانون و آیین نامه اجرایی آن می شوند. علاوه بر شرایط مصرح در متن قانون مطبوعات، احراز صلاحیت حرفه ای مدیر مسئول از طریق برگزاری آزمون و تطابق نام انتخاب شده با دستوالعمل موجود از جمله مواردی است که پیش از موافقت هیئت نظارت بر مطبوعات با صدور مجوز برای رسانه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

گفتنی است با موافقت هیئت نظارت بر مطبوعات با اعطای مجوز به پایگاه خبری ائل تعداد رسانه های فعال به مرکزیت آذربایجان شرقی به 201 و تعداد پایگاه های خبری داری مجوز در این استان به 22 رسید.

درباره ائل خبر بیشتر بدانید

با ائل خبر در ارتباط باشید

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***