تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

آیت الله مجتهد شبستری در مراسم افتتاحیه طرح ولایت:

رهبری پیامبر و ائمه معصومین و فقهای اسلام همگی مکمل یکدیگرند / مدیریت رهبر انقلاب مورد ستایش سیاستمداران بزرگ دنیا است

امام جمعه تبریز در مراسم افتتاحیه طرح ولایت استانی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت: مدیریت و کفایت رهبر معظم انقلاب مورد ستایش سیاستمداران بزرگ دنیا از جمله پوتین و کوفی عنان و حتی دشمنان واقع شده است و این بزرگی حاصل از ارتباط ولی فقیه با عالم معنا است.

 رهبری پیامبر و ائمه معصومین و فقهای اسلام همگی مکمل یکدیگرند /  مدیریت رهبر انقلاب مورد ستایش سیاستمداران بزرگ دنیا است

به گزارش ائل پرس، آیت الله محسن مجتهد شبستری در مراسم افتتاحیه طرح ولایت استانی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی اظهار کرد: خداوند در قرآن از ولایت به عنوان امانت یاد می کند که غیر از انسان هیچ موجودی پذیرنده این امانت نبود زیرا  انسان استعداد قبول چنین امانتی را دارد ولی برخی انسانها به دلیل ظلوم بودن نتوانستند بار این امانت را به دوش بکشند.

وی در ادامه تاکید کرد: برخی مفسران منظور آیه قرآن از امانت را خود قرآن تعبیر می کنند و برخی دیگر مصداق این امانت را ولایت معصومین (ع) دانسته اند اما در این بین علامه طباطبایی در تفسیر المیزان این امانت را ولایت الهیه یعنی قرآن و عترت معرفی کرده که همان ثقلین و امانت هایی است که پیامبر به مردم سپرده است.

امام جمعه تبریز  با اشاره به لزوم وجود رهبر برای اداره جامعه افزود: اگر در جامعه ای حتی بهترین و جامع ترین قانون وجود داشته باشد بدون وجود رهبری الهی آن جامعه قادر به رسیدن به برنامه های خود نخواهد بود.

وی بهترین برنامه و قانون را قرآن و بهترین رهبر را ائمه معصومین بعد از پیامبر و فقهای عادل دانسته و گفت: رهبری پیامبر و ائمه معصومین و فقهای اسلام همگی مکمل یکدیگرند و ما در فقه شیعه از نظر ولایت هیچ کمبودی نداریم.

عضو  مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تاکید پیامبر اسلام مبنی بر تبعیت از ولایت افزود: بعد از پیامبر وظایف پیامبرقطع نمی شود و ائمه و فقهایی که در مسیر ائمه حرکت می کنند این راه را ادامه می دهند.

وی در اثبات مسئله ولایت به کتاب الغدیر اشاره و خاطر نشان کرد: علامه امینی با استفاده از منابع شیعه و اهل سنت از پیامبر اسلام نقل کرده که بعد از ایشان ائمه دوازده گانه و در زمان غیبت امام زمان، ولی فقیه رهبری جامعه را بر عهده خواهد داشت.

  آیت الله شبستری همچنین به  چند حدیث دیگر در اثبات ولایت فقیه اشاره و در ادامه از برخی کسانی که موضوع ولایت فقیه را انکار می کنند انتقاد کرده و افزود: این اشخاص یا مطالعات ناقصی دارند و یا از روی غرض ورزی سعی در انکار ولایت فقیه دارند.

وی تصریح کرد: فارغ از آیات و روایات برای اثبات ولایت فقیه، می توان با مشاهده برکات حاصل از ولایت فقیه در طول 36 سال انقلاب اسلامی ایران، که برای ما نعمت بزرگ استقلال و امنیت به ارمغان آورده، به اهمیت و اثبات ولایت فقیه پی برد وهمچنین   باید از اوضاع آشوب بار مصر، عراق، سوریه و غزه که به دلیل عدم وجود رهبر دینی به این وضعیت گرفتار شده اند، درس گرفت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین به مدیریت و درایت مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مدیریت و کفایت رهبر معظم انقلاب  مورد ستایش سیاستمداران بزرگ دنیا از جمله پوتین و کوفی عنان و حتی دشمنان واقع شده است و این بزرگی حاصل از ارتباط ولی فقیه با عالم معنا است و این معنویت است که کشور ما را حفظ کرده است.

 وی در پایان از دانشجویان شرکت کننده در دوره طرح ولایت خواست فرصت جوانی را قدر بدانند و قداست و معنویت کسب شده در ماه رمضان را حفظ کنند.

لازم به ذکر است ششمین دوره طرح ولایت استانی ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی از 11 مرداد به مدت 10 روز در دانشگاه تبریز برگزار می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***