تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

وزیر اقتصاد: شناسایی ۱۰ میلیون نفر پردرآمد

وزیرامور اقتصادی و دارایی گفت: با شناسایی ۱۰ میلیون نفر از افراد پردرآمد جامعه به زودی فهرست جدید یارانه بگیران اعلام می شود.

وزیر اقتصاد: شناسایی ۱۰ میلیون نفر پردرآمد

به گزارش ائل پرس به نقل از  واحد مرکزی خبر  ، طیب نیا در چهارمین  نشست فرصت تاریخی انقلاب در اصفهان گفت: این افراد  پردرآمد شناسایی شده اند و به زودی  و آرام آرام از فهرست یارانه‌بگیران حذف می شوند.

وی با اشاره به اینکه عدالت نیست به همه افراد کشور یارانه تعلق گیرد گفت: دولت برای  اجرای عدالت  یکی از بسته های حمایتی همچون  بیمه همگانی و  حمایت از تولید داخلی  را  تدوین  و  اجرا کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ازکاهش 75 درصدی تورم خبر داد  و گفت: در طول  یک سال تورم  نقطه به نقطه کشور از 45 درصد  به  زیر 15 درصد رسید.

طیب نیا افزود: با افزایش صادارت غیر نفتی  و توجه به صنایع خرد پیش بینی می شود کشور تا دو سال آینده از رکود خارج  شود.

وی در در ارتباط با نرخ سود بانک‌ها گفت: متأسفانه رقابت نادرستی میان بانک‌ها بر سر سود بانکی بودکه سقف سود  به 22 درصد رسید.  

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه  هم اکنون ثبات و آرامش در بازار کشور حاکم است گفت: کارشناسان اقتصادی  معتقدند هم اکنون  قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسیده  و دولت با ارائه اوراق مشارکت بدون ضامن در بورس این وضعیت را بهبود می بخشد.

طیب نیا به مشکلات اصفهان نیز اشاره کرد و گفت:  قطار سریع‌السیر  اصفهان  و طرح احیای  زاینده رود از اولویت های دولت است. 

در این نشست چهار ساعته  وزیر امور اقتصادی و دارایی به پرسش های کارشناسان و فعالان اقتصادی استان اصفهان پاسخ داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***