تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

نماینده مجلس خبر داد:

منطقه ویژه اقتصادی هشترود تا پایان سال جاری احداث می شود

نماینده مردم هشترود و چارایماق در مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان سال جاری منطقه ویژه اقتصادی هشترود احداث می شود.

منطقه ویژه اقتصادی هشترود تا پایان سال جاری احداث می شود

به گزارش ائل پرس به نقل از ایرنا، غلامحسین شیری علی آباد، در جلسه شورای اداری هشترود افزود: این طرح در زمینی به مساحت یک هزار هکتار احداث می شود. 


وی اظهار کرد: محل احداث منطقه ویژه اقتصادی هشترود بین روستای چبنی تا خراسانک و حوالی شهرک صنعتی فجر این شهرستان است. 


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلای ادامه داد: مصوبه احداث این طرح در دولت قبل تایید شده بود و هم اکنون شورای مناطق آزاد لایحه آن را به هیات دولت و مجلس ارسال کرده که به محض اخذ مجوز احداث آن آغاز می شود. 


شیری علی آباد گفت: این منطقه ویژه با کاربری های صنعتی، کشاورزی، تجاری، حمل و نقل، انبارداری و توریستی خدمات خود را آغاز می کند. 


وی با اشاره به اینکه مشکل عمده جوانان شهرستان های هشترود و چاراویماق بیکاری است، ادامه داد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهرستان ها ضرورت دارد. 


نماینده مردم هشترود و چارایماق در خانه ملت گفت: وجود امکانات اولیه و زیر ساخت ها در شهرک صنعتی هشترود، نزدیکی به آزاد راه، خط آهن و مرکز شهر از جمله امتیازاتی است که سرمایه گذاران می توانند از آنها بهره مند شوند. 


فرماندار هشترود نیز در این آیین گفت: تکمیل پایاب سد سهند و آب رسانی به 12 هزار هکتار زمین کشاورزی و تقویت مجتمع آب رسانی آلمالو با 60 میلیارد ریال اعتبار و آبدهی به بخش نظر کهریزی و روستاهای تابعه از طرح های ضرورت دار این شهرستان است. 


حسن مستفید با اشاره به ضرورت احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری افزود: با احداث این تصفیه خانه و اتمام طرح مدرن فاضلاب شهری دیگر از سرازیر شدن فاضلاب شهری به داخل رودخانه شهر چایی جلوگیری می شود. 


وی همچنین خواستار تکمیل، تجهیز و ساماندهی مناطق گردشگری هشترود از جمله قلعه ضحاک، منطقه گردشگری آتش بیگ و سد سهند را از سوی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شد. 


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***