تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

مناطق آزاد محل فخرفروشی با خودروهای خارجی

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره تأثیرگذاری گسترش مناطق آزاد در کشور گفت: در حال حاضر این مناطق تنها توسعه جغرافیایی داشتند و هزینه اداره آنها با فروش زمین تأمین می شود.

مناطق آزاد محل فخرفروشی با خودروهای خارجی

به گزارش ائل پرس به نقل ازخانه ملت ؛ ابوذر نعمتی توضیح داد: مدتی است توسعه مناطق آزاد کشور مد نظر دولت قرار گرفته است و تعداد زیادی از شهرهای کشور هم قصد و علاقه به این موضوع را دارند تا منطقه مورد نظرشان را به منطقه آزاد تبدیل کنند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حال باید دید این مناطق چگونه اداره می شوند، متأسفانه بودجه اداره این مناطق از محل فروش زمین در مناطق آزاد تأمین می شود که این موضوع به هیچ وجه مورد قبول نیست.

وی افزود: تا زمانی که زیرساخت ها برای فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد فراهم نشود گسترش مناطق آزاد تنها یک گسترش جغرافیایی خواهد بود و هیچ تأثیری بر توسعه اقتصادی کشور نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه دولت بودجه ای برای تأمین زیرساخت ها فراهم نکرده نوعی درآمد ناپایدار در منطقه ایجاد شده است. در واقع مشوق هایی ایجاد شده تا سرمایه گذاران به خرید زمین در مناطق آزاد تشویق شوند اما پس از آن هیچ اتفاقی برای این مناطق نیفتاده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این شرایط که وصف شد مناطق آزاد تنها محلی برای فخر فروشی سرمایه دارانی شده است که با خرید خودروهای لوکس به خوش گذرانی می پردازند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***