تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

احداث اراضی سایت جدید صنعتی "های تک" منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از آماده سازی اراضی سایت جدید صنایع پاک و های تک این منطقه در زمینی به وسعت ۴۰ هکتار جهت واگذاری به سرمایه گذاران این منطقه خبر داد.

احداث اراضی سایت جدید صنعتی "های تک" منطقه آزاد ارس

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس ، عرب باغی گفت: این اراضی در منتهی الیه سمت شرقی محدوده جلفا و در جوار شهرک صنعتی فعلی این منطقه واقع شده و صنایع جدید در حوزه تکنولوژی های جدید و پاک در این سایت مستقر می شوند.
وی افزود: خوشبختانه با استقبال سرمایه گذاران از بخش صنعت در منطقه آزاد ارس شهرک قبلی صنایع پاک این منطقه در دو فاز کاملا واگذار شده و هم اکنون 188 واحد صنعتی در این شهرک در حال احداث و 86 واحد نیز در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: با واگذاری اراضی جدید در حوزه صنایع با تکنولوژی بالا ، اراضی صنعتی این منطقه آزاد به بیش از 2100 هکتار در محدوده جلفا می رسد که در حوزه های صنایع پاک و های تک، الکترونیکی، صنایع سنگین و پالایشگاهی فعالیت خواهند داشت.
عرب باغی اظهار داشت: توسعه صنعتی و استقرار صنایع با تکنولوژی روز و با قابلیت صادرات در اولویت برنامه های منطقه آزاد ارس بوده و پشتوانه صنعتی کلانشهر تبریز و استان آذربایجان شرقی زمینه را برای تحقق هدف توسعه صنعتی در این منطقه فراهم می کند.
وی گفت: نیروی انسانی ماهر و متخصص درکنار سرمایه داخلی و خارجی و تکنولوژی روز یکی از الزامات توسعه صنعتی است و در این راستا سابقه و توان صنعتی آذربایجان شرقی و وجود دانشگاههای بین المللی در ارس در تامین نیروی انسانی صنایع نقش مهمی دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***