تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در گفتگو با یک روزنامه آلمانی :

نخست وزیر اوکراین روسیه را مسئول سقوط هواپیمای خطوط مالزی دانست

نخست وزیر اوکراین روسیه را مسئول سقوط هواپیمای خطوط مالزی در شرق این کشور دانسته و خواستار پاسخ قاطعانه و سخت جامعه بین المللی در برابر مسکو شد.

نخست وزیر اوکراین روسیه را مسئول سقوط هواپیمای خطوط مالزی دانست

به گزارش ائل پرس به نقل از تسنیم،"آرسنی یاتسنیوک" نخست وزیر اوکراین در گفتگو با روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه" درباره هواپیمای مسافربری خطوط مالزی که اخیرا در شرق این کشور سقوط کرد گفت: به عنوان نخست وزیر، من باید مدارک قوی در این باره داشته باشم. اما آنچه که من مطمئن می توانم بگویم این است که این هواپیما از منطقه ای مورد هدف قرار گرفته که کاملا توسط شورشیان کنترل می شده است. دوم اینکه تمام موشک های زمین به هوای اوکراین در جاهای دیگری مستقر شده اند. ما آماده هستیم که اینجا شواهدی را فاش کنیم. این موضوع به سادگی از طریق ماهواره قابل بررسی است. در این دنیا ما نمی توانیم هیچ چیز را مخفی کنیم. سوم اینکه ما در طول عملیات ضد تروریستی هرگز از موشک استفاده نکرده ایم.

وی افزود: چهارم اینکه این سیستم های زمین به هوا تولید روسیه هستند. پنجم اینکه ما می دانیم که این سیستم های موشکی از طرف گوریل های مست نمی تواند به کار گرفته شود. در این راستا به کارکنان بسیار حرفه ای نیاز است تا اهداف را برای جهت دهی این موشک ها مورد استفاده قرار دهند. احتمالا کارکنان متخصص این سیستم از روسیه آمده اند.

وی در ادامه گفت در کشور من هیچ درگیری داخلی وجود ندارد. من از حدود دو ماه پیش گفته ام که اوکراین در یک جنگی قرار دارد که توسط روسیه حمایت می شود و این تعریف درست جنگ در کشور ما است.

نخست وزیر اوکراین در بخش دیگری از این گفتگو خواستار پاسخ قاطع و سخت جامعه بین المللی به اقدامات روسیه در اوکراین شده و با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای خطوط مالزی در شرق اوکراین و کشته شدن 298 سرنشین بی گناه آن گفت: هر کسی در این دنیا می فهمد که این حادثه به دلیل موضع روسیه و حمایت این کشور اتفاق افتاده است و این حقیقت است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که ما نمی توانیم به تنهایی از پس این وضعیت در اوکراین برآِییم. این تنها یک درگیری بین اوکراین و روسیه نیست. بعد از هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری خطوط مالزی این به یک درگیری بین المللی تبدیل شده است. کمک های بین المللی، کمک های نظامی، قطعنامه و گفتگو چیزهایی است که ما به آن ها نیاز داریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***