تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

برنامه لیگ چهاردهم زیر دست کی‌روش

۲۱ آذر تاریخ احتمالی دربی و تعطیلی یک ماهه برای جام ملت‌ها

مهم‌ترین وقفه زمانی در چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال، تعطیلی یک ماهه برای حضور تیم ملی در جام ملت‌هاست.

۲۱ آذر تاریخ احتمالی دربی و تعطیلی یک ماهه برای جام ملت‌ها

به گزارش ائل پرس به نقل از تسنیم، برنامه ریزی لیگ برتر فوتبال ایران در دوره چهاردهم مشخص شده و با لحاظ الگوی اولیه برنامه‌های تیم ملی این مسابقات قرار است در تاریخ 9 مرداد سال 93 آغاز شود و اول خرداد سال 94 خاتمه یابد. یک هفته بعد از این تاریخ هم فینال جام حذفی برگزار می‌شود.

در این میان زمان برگزاری دیدار دربی تهران دارای اهمیت بوده و از هم اکنون مشخص است که در دور برگشت این دیدار اول خرداد و به عنوان حسن ختام لیگ برگزار خواهد شد اما زمان اولیه دربی در دور رفت نیز 21 آذر است که البته این تاریخ هنوز قطعی نشده است.

علی کاظمی دبیر سازمان لیگ فوتبال ایران در این باره گفت: تنها تاریخ قطعی شده مسابقات لیگ برتر برگزاری دیدارهای اول در روز پنجشنبه 9 و جمعه 10 مرداد است. در مورد تاریخ دیدارهای هفته های آینده باید این برنامه از سوی کمیته مسابقات به دست ما رسیده و بررسی شود که این بررسی در چند روز آینده و همزمان با تعطیلات انجام خواهد شد.

نکته جالب توجه اینکه این زمان بررسی دقیقا همزمان با حضور کی‌روش در ایران برای قطعی کردن قرارداد ادامه همکاری‌اش است. با توجه به اینکه یکی از شرایط اصلی در اختیار داشتن تمامی بازیکنان برای اردوهای تدارکاتی است، به احتمال زیاد سرمربی تیم ملی این برنامه را مشاهده کرده و در مورد آن و تغییرات احتمالی مورد نیاز نظر خواهد داد. بنابراین برنامه اصلی و زمان دقیق مسابقات لیگ برتر بعد از این بازبینی اعلام خواهد شد.

مهمترین وقفه زمانی در چهاردهمین دوره لیگ برتر تعطیلی نزدیک به یک ماه از 13 دی تا 11 بهمن خواهد بود. این تعطیلی برای آماده سازی و حضور ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا در نظر گرفته شده و سازمان لیگ با موقعیت‌سنجی زمان تعطیلات و نقل و انتقالات نیم فصل را هم در این مقطع قرار داده است.

علاوه بر تیم ملی بزرگسالان، نلو وینگادا و تیم المپیک ایران هم از این فرصت برای برگزاری اردوی آماده سازی اروپایی خود استفاده خواهند کرد.

غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در توضیح این برنامه اظهار داشت: نیم فصل نخست لیگ برتر پیش از ماه ژانویه (6دی ماه) خاتمه پیدا می‌کند و سپس مسابقات هفته پنجم جام حذفی برگزار خواهد شد. در ادامه از 13 دی بازیکنان در اختیار کادر فنی تیم ملی خواهند بود تا با فرصت زمانی مناسب در جام ملت‌های آسیا حاضر شوند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***