تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

کاهش سقف هزینه سلامت در مناطق حاشیه‌نشین آذربایجان‌شرقی

رئیس مرکز بهداشت استان خبر داد: در قالب طرح ارتقاء سلامت در مناطق حاشیه‌نشین، اگر شخصی به پزشک مراجعه کند، ۱۰ درصد هزینه و اگر به دارو، آزمایش و یا رادیولوژی نیاز داشته باشد، فقط ۳۰ درصد هزینه را پراخت خواهد کرد.

  کاهش سقف هزینه سلامت در مناطق حاشیه‌نشین آذربایجان‌شرقی

به گزارش ائل پرس به نقل از ایسنا ؛ جعفر صادق تبریزی در حاشیه بازدید از روند اجرای طرح ارتقاء سلامت در مناطق حاشیه‌نشین شهرها در مرکز بهداشت شهید چمران منطقه آخمیه اظهار کرد: در قالب برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت، به صورت خرید خدمات از بخش خصوصی در مراکز بهداشت مستقر در حاشیه‌شهر در حال اجراست.

وی ادامه داد: این برنامه جامع، شامل تمام خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی با رویکرد عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، کنترل عوامل خطر، بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و خدمات تشخیصی و درمانی سرپایی در سطح اول به صورت رایگان خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: در قالب طرح ارتقاء سلامت در مناطق حاشیه‌نشین، مراکز بهداشت مستقر در حاشیه‌ی شهرها، عملکرد بهورز در خانه‌های بهداشت روستایی را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه طبق برآوردهای صورت گرفته در مجموع در سطح استان 600 هزار نفر در مناطق حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، گفت: از این تعداد 450 هزار نفر در مناطق حاشیه شهر تبریز ساکن هستند.

رئیس مرکز بهداشت استان ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال بتوان 100 درصد مناطق حاشیه شهرهای تبریز، سراب، مرند، میانه، مراغه و اهر تحت پوشش طرح ارتقاء سلامت مناطق حاشیه‌نشین قرار داد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***