تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز تاكيد كرد:

برنامه توسعه ۵ ساله تبريز بايد باز تعريف و عملياتي شود

رئيس كميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهر تبريز بر ضرورت بازتعريف و عملياتي سازي برنامه توسعه ۵ ساله شهرداري تبريز تاكيد كرد.

برنامه توسعه ۵ ساله تبريز بايد باز تعريف و عملياتي شود


به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز , علي نواي باغبان در دومين جلسه سلسله مباحث هم انديشي شورا و شهرداري در خصوص تدوين و رويكردهاي بودجه نويسي شهرداري تبريز گفت: آغاز زودهنگام توجه به بودجه سال 94 نشان از توجه شهرداري تبريز به كار برنامه ريزي شده و اصولي است.


عضو شوراي شهر تبريز اظهار داشت: با توجه به اينكه بودجه سالانه برشي از برنامه هاي بلند مدت توسعه است، بازتعريف و عملياتي سازي برنامه توسعه 5 ساله تبريز ضروري مي نمايد.

وي با تبیین وضعیت فعلی منابع درآمدی در شهرداری تبریز اظهار داشت: تغییر رویکرد فعلی در آمد هاي شهرداري به سمت درآمدهای پایدار، از اولویتهای بودجه 94 خواهد بود.

وي با تاكيد بر اهميت کاهش تدریجی منابع درآمدی حاصل از تراکم فروشی، جرایم ماده 100، تغییر کاربری، جرایم کسر پارکینگ  افزود: جایگزینی این منابع با درامدهای حاصل از بروز رسانی تعاریف عوارض شهری همراه با متناسب سازی عوارض اخذ شده با قیمت خدمات ارائه شده از سوی شهرداری تبریز و منابع جدید مانند سرمایه گذاری و جذب مشارکتهای مردمی در دراز مدت به تفع شهر و شهروندان تمام خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر تبریز با اشاره به ضرورت احیای مباحث مدیریت هزینه و نظارت بر نحوه هزینه کرد در شهرداری تبریز خاطر نشان کرد: سیستم تشویق صرفه جویی هزینه و لحاظ این موارد در تبصره های بودجه 1394 شهرداري تبريز بايد فعال شود.
وي با یادآوری لزوم توزیع عادلانه امکانات شهری در مناطق مختلف کلانشهر تبریز تصريح كرد: توسعه فضای سبز، ایجاد بسترهای مطالعه و پژوهش در شهرداری و شورا و تعریف پروژه های بزرگ بلند مدت عمرانی را از دیگر اولویتهای بودجه 94 به شمار مي رود.

گفتني است دومين جلسه هم انديشي تدوين بودجه سال 94 شهرداري تبريز، با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی، معاون، مدیران و کارشناسان حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه در دفتر این معاونت تشکیل گردید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***