تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان؛

استاندار آذربایجان شرقی افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام‌شده محصولات تولید داخل را از راهکارهای کاهش قاچاق کالا عنوان کرد و گفت: اگر تولیدکنندگان ما محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب تولید کنند انگیزه‌ای برای قاچاق کالا وجود نخواهد داشت.

 در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان؛

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، با بیان این که اختلاف قیمت در بحث قاچاق تعیین‌کننده است، افزود: تولیدکنندگان می‌توانند با کاهش قیمت تولیدات خود مسئولان را در امر مبارزه با قاچاق کالا یاری کنند و قطعا این امر قابل تحقق است.

وی با اشاره به این که پیشگیری در هر زمینه‌ای بهتر از درمان است، گفت: در موضوع قاچاق نیز پیشگیری از وقوع قاچاق موثرتر از مبارزه است.

جبارزاده خاطرنشان کرد: شاید بسیاری از کسانی که کالایی را قاچاق می‌کنند از خلاف بودن کار خود اطلاع ندارند، لذا اگر اطلاع‌رسانی در این زمینه بیشتر شود و مردم نسبت به ابعاد پدیده قاچاق توجیه شوند بخش قابل توجهی از قاچاق کالا کاهش می‌یابد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تصویب قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی، گفت: تجدید نظر در قوانین به منظور رفع نواقص و ایرادات انجام می‌شود و اگر ایرادهایی در قانون جدید باقی مانده باید توسط مسوولان امر احصا و به مراجع ذی‌ربط منعکس شود.
وی با اشاره به این که موضوع مبارزه با قاچاق کالا از تاکیدات مقام معظم رهبری و دغدغه‌های دولت است، افزود: اهمیت مبارزه با قاچاق کالا به حمایت از تولید داخل برمی‌گردد و در بحث اقتصاد مقاومتی و بهبود شرایط اقتصادی کشور نیز بحث مبارزه با قاچاق باید جدی تلقی شود، چرا که قاچاق همواره تهدیدکننده تولید داخل بوده است.
جبارزاده همچنین کنترل مبادی ورودی آزادراه پیامبر اعظم، استقرار دستگاه ایکس‌ری در گمرکات و هماهنگی کامل دستگاه‌ها با کمیسیون استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد تاکید قرار داد.
در این جلسه از سه تن از ماموران اداره آگاهی استان که در کشف و دستگیری عاملان سرقت از موزه ملی آذربایجان نقش داشتند از سوی استاندار با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***