تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

دیدار استاندار با کلانتری؛

جبارزاده : خشک شدن دریاچه ارومیه از یک نظر برای ما نعمت است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که احیای دریاچه ارومیه، اولویت اول استان در امور عمرانی است، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان از امروز هیچ اولویتی بالاتر از این مهم ندارند و تحقق این امر باید سرلوحه همه امور اجرایی استان قرار گیرد.

جبارزاده : خشک شدن دریاچه ارومیه  از یک نظر برای ما نعمت است

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی استانداری، اسماعیل جبارزاده سه‌شنبه شب در نخستین جلسه شورای استانی فرهنگی و اجتماعی احیای دریاچه ارومیه، با تشکر از دکتر کلانتری و اعضای کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تلاش‌ها و مطالعات ارزشمند چند ماه اخیر که از نظر زمان در نوع خود بی‌نظیر بود، به نتایج ارزشمندی رسیده و تحقق خواسته بحق مردم آذربایجان وارد فاز عملیاتی شده است.

وی با تاکید بر این که دستگاه‌های استان خود را موظف به اجرای کامل مصوبات احیای دریاچه ارومیه می‌دانند، افزود:‌ مطمئنا تمامی این مصوبات از ضروریات احیای دریاچه است و مسوولان این استان در راستای وظیفه ملی و منطقه‌ای خود در کنار ستاد احیای دریاچه ارومیه هستند.

جبارزاده تصریح کرد: برای این که اهمیت موضوع را فراموش نکنیم در تمامی جلسات به اشکال مختلف آن را یادآوری خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه ادعای لطمه خوردن بخش کشاورزی در اثر اجرای دستورالعمل‌های احیای دریاچه ارومیه را رد کرد و گفت: گذران زندگی 30 درصد از مردم استان مستقیما از بخش کشاورزی است و ما به هیچ وجه به دنبال تعطیلی و یا حتی آسیب دیدن این بخش نیستیم، بلکه اتفاقا معتقدیم احیای دریاچه ارومیه موجب تقویت بخش کشاورزی خواهد شد.

جبارزاده افزود: خشک شدن دریاچه ارومیه از یک نظر برای ما نعمت است، چرا که از قبل آن صرفه‌جویی در مصرف آب، تغییر الگوی کشت و ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی تحقق خواهد یافت که نتیجه آن افزایش درآمد کشاورزان خواهد بود و مطمئنیم که در اثر اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، جایگاه کشاورزی در منطقه ارتقا خواهد یافت.

وی همچنین خواستار تفویض اختیار دستگاه‌های ملی به دستگاه‌های استانی در بحث مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه شد و گفت: تجربه ثابت کرده است که دستگاه‌های استانی انگیزه بیشتری برای این کار دارند و در مرحله اجرا بهتر از دستگاه‌های ملی عمل می‌کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: تلاش کرده‌ایم افراد و گروه‌های مرجع و مورد اعتماد مردم را به این شورا دعوت کنیم تا بتوانیم با فراهم کردن زمینه‌های اجرای دستورالعمل‌های ستاد، این اطمینان را به مردم بدهیم که دغدغه بحق آنها مورد پیگیری مسوولان قرار گرفته است.

وی با تاکید بر جلب مشارکت تشکل‌های مردمی در بحث احیای دریاچه ارومیه، دستور تشکیل سه کمیته تخصصی ذیل شورای فرهنگی اجتماعی از جمله کمیته نهادهای مردمی را صادر کرد و گفت: این کمیته محملی برای حضور همه تشکل‌های مردم‌نهاد علاقمند به احیای دریاچه ارومیه خواهد بود.

جبارزاده همچنین با اشاره به اهمیت تبلیغات و اطلاع‌رسانی در بحث احیای دریاچه ارومیه، خاطرنشان کرد: باید از همه بسترهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی برای ارتقای آگاهی‌های عمومی، فرهنگ‌سازی و انعکاس مراحل پیشرفت کار استفاده کنیم و این وظیفه را به صدا و سیما محدود نسازیم.

وی همچنین بر استفاده از نظرات اساتید دانشگاه‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای در جهت نحوه اجرای دستورالعمل‌های احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در این جلسه با اعطای حکم انتصاب، خلیل ساعی را به عنوان دبیر شورای استانی فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه معرفی کرد.

شایان ذکر است شورای استانی فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه زیرمجموعه کمیته راهبری کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه است که به عنوان بازوی ستاد در مسایل فرهنگی و اجتماعی و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان تشکیل شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***