تلگرام
کانال ائل در تلگرام
دنبال کنید

حقیقت پور:

حذف قید زمان، خبر از مثبت بودن نتایج مذاکرات هسته ­ای می ­دهد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات سخنگوی کاترین اشتون درباره نتایج مذاکرات وین ۶ و حذف قید زمان در این مذاکرات، گفت: اینکه قید زمان از مذاکرات حذف شده خبر از نتایج مثبت این مذاکرات می­دهد.

حذف قید زمان، خبر از مثبت بودن نتایج مذاکرات هسته ­ای می ­دهد

به گزارش ائل پرس، منصور حقیقت ­پور در گفت­گو با خانه ملت درباره نتایج مذاکرات وین 6 توضیح داد: حذف قید زمان از مذاکرات هسته­ای ایران خبر از مثبت بودن نتایج مذاکرات می­دهد، در واقع اگر از مذاکرات نتیجه ­ای حاصل نمی­ شد این قید همچنان در روند مذاکرات وجود داشت.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قید زمان یکی از چالش های مذاکرات بود که با رفع این قید می­توان به مثبت بودن روند این مذاکرات پی ­برد هر چند که شاید ظرف یک ماه آینده این مذاکرات به نتیجه نهایی برسد.

وی درباره تکنیک­های مذاکره­ای جدید که در مذاکرات به کار می­رود افزود: فضای مجازی دریچه ­ای تازه برای تمرکز بر افکار عمومی است که باید از پتانسیل­های فضای مجازی استفاده کرد. فضایی که امکان ایجاد دیپلماسی مجازی و دیپلماسی عمومی را فراهم می­کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این شرایط طرفین می­توانند دیدگاه­های خود را قبل از مذاکرات اصلی بیان کرده و از نقطه نظر طرف مقابل در فضایی غیر رسمی مطلع شوند.

حقیقت­ پور درباره میزان استفاده از پتانسیل­ های فضای مجازی تأکید کرد: قبل از گسترش فضای مجازی در کشور باید برای این فضا مصونیت ایجاد کرد. علاوه­بر این لازم است فرهنگسازی کرد و قدرت تمییز را بین اقشار جامعه گسترش داد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره بر تأثیرات منفی حضور ماهواره در زندگی خصوصی افراد ادامه داد: نباید فراموش کرد که فضای مجازی حاکم بر دنیای امروز با فرهنگ ما کمی فاصله دارد و لازم است در رابطه با فضای مجازی محتاطتر عمل کرد.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید

*** Section News End AdSense ***
*** Section AdSense ***